Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • St. Louis, Missouri 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 47 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Akon është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Emri i Akon jashtë skene është Aliaune Damala Bouga Time Bongo Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam. Ai është një këngëtar, producent dhe kompozitor afroamerikan. Akon kaloi tre vite në burg para se të bëhej i njohur dhe atje zbuloi aftësite e tij muzikore. Më pas, u zbulua nga një producent dhe nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ”SRC Records”. Akon u bë i njohur në vitin 2004 me publikimin e albumin e tij të parë, “Trouble”, në të cili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Josh Turner

Kanye West

Will.I.Am

50 Cent

Nelly

Eminem

Enrique Iglesias

Daddy Yankee

Arash

Riccardo Cocciante

Tags: Akon


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet