Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrep1
  • Emri i Vërtetë:
  • Ervis Methasa
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Mars 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  21

Akrep1 është këngëtar. Emri i tij i vertete eshte ERVIS MET HASA. AKREP1 kreu shkollen 8-vjecare dhe filloi studimet ne gjimnazin "Mustafa Kemal Ataturk", ku aty arriti te mbaroje shkollen prej 4 vitesh dhe te krijoje koncertin e tij te pare ne moshen 10 vjeçare. Ne moshen 12 vjec mundi te realizoje kengen e tij te pare "Banda drejton rrugen", ku pati suksese dhe arriti te realizoj dhe 3 kenge te reja nga kompozitori Idhrab. Ne moshen 15 vjec ne grupin atij ndodhin probleme sepse u akuzuan shume pjestare te grupit ne vendet fqinje. Ne moshen 17 vjeçare, Akrepi u largua ndrejt vendit fqinj, Italise per nje jet me te mire. Aty ka arritur te realizoje disa kenge te reja me grupin e tij te ri B.d.R.

Në vitin 2012, Akrep1 publikon albumin "The Road Warrior".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  akrep1  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet