Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrep1 - Vetem Ty  (Feat. Dafi & Bardhi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"The Road Warrior"

Komente

Asnjë Koment

01/09/2012

2012-09-01T17:14:04+00:00Ulem në një qosh edhe vë buzën në gaz
kujtoj se c'ka kaluam un dhe ti ne ishim bashk
premtimet qe i tham edhe puthjet që ne dham
ëndërrat që ne thurem pse tash nuk të kam pran ku je ti o ëngjëll ku je ti o shpirt
ku je shejtanja ime m'ka mar malli me t'puth syt
a thu më ke harru e me tjetrin tash jeton
a thu për mu në heshtje ende po mendon e di që kam gabu e tradhëtin dot s'ma fal
e di që s'të ka vlersu po princesh për ty kam mall
të them me zë të mbytur e me zemrën full me lot
të lutem kthehu prap se pa ty nuk jetoj dot qielli mbi kok më ra kur me tjetrin ty të pash
puthjet që mi dhuroje i shijon ai tash
kujtimet pa kufi dhe ëndërrat pa mbarim
i mbylla përgjithmon aty në sirtarin tim.
Ref.2x Dafina Time: 1:10-1:33
Zemër vetëm ty te du
vetëm për ty mendoj
zemër të falem ty
hajde bashk të mbretërojm

Bardhi Plaku Time: 1:34-2:08

Vetmia këtë nat mua m'ka pushtuar
i vetëm un kam mbetur edhe pse i dashuruar
bregut detit do dal un ty per te kujtuar
do të ulem un pran tij për të imagjinuar ato fjal që njëri tjetrit ne dikur i kemi premtuar
syt nga qielli do i drejtoj edhe hënën do e shikoj
e pastaj do humb thell në mendimet që kam për
ty
i vetem në kët nat do m'shoqërojn lotët në sy gabova un me ty edhe fain e pranoj
edhe pse shkova me tjeter un prap të dashuroj
edhe pse koha ka shkuar un prap lutem në zot
të kërkoj ty c'do minut të ndjej në zemër sot

Ref.2x Dafina Time: 2:09-1:33
Zemër vetëm ty te du
vetëm për ty mendoj
zemër të falem ty
hajde bashk të mbretërojm


Ky tekst u dërgua nga  akrep1
Më Shumë Këngë Nga Akrep1:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet