Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Dhimbje (Feat. Tina Esse & Misho)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Akrepi:
Hidhi nje sy zemres sime,
e mbushur plot me dhimbje,
ma thithen gjakun me shiring
e s'me lan pik fuqie
shpresoj ne nje rilindje,
t'filloj cdo gje nga zero,
zot doren ma zgjat,
nuk e duroj ket ferr mo,
qe i vogel isha msu,
kurr mos me hap rruge,
n'femijri kam vujt shum,
e kam zgjidh cdo gjo me dhun,
gati perdite u zija, me fytyren vija vija,
asnji gjo mangut s'lija, sma hapte deren shpija,
e njerzia,
me mori me sy te keq,djali qe su ndreq
o sa shum kam heq, po paska keq e me keq,
Jeta qenka si nje film,
ku finalen te gjithe e din,
kot mundoheni te vini rregull ne rremujen e trurit tim,
ndonjeher nuk ka kuptim, kuptimin tja gjesh,
ligji natyres osht per t'gjith, ajo qe lind nje dit vdes,
jeta s'osht matematik, mos u humb me llogari,
jeta osht duel me thik, duhet stil dhe taktik.

Ref: 2x
Dolore, riempi il mio cuore
ci sono dei momenti che
ti sembra tutto il mondo contro te...

Misho:
Troppo dolore a volte, io non so se ce la faccio,
intorno a me c´e troppo freddo, intorno a me troppo giaccio,
intorno al collo come se ci fosse un capio,
più ci provo più mi muovo,
più mi squoto e più non cambia un cazzo,
più mi stresso più me la prendo con me stesso,
brucia dentro questo fuoco come stelle nello spazio,
faccio un passo dopo l'altro in mezzo allo squallore,
rosso è il colore di una vita vissuta senza il pudore,
sesso cose pazze droghe spacci sbatti coltelli e pistole,
ragazze sole, in giro sempre meno sole,
giornate grigie per il gregge, nessuno che ci protegge,
chi è fuori di testa è fuorilegge
sono strapieno di scheggie,
il dolore continua ad entrare e non esce,
lì fuori gli amici continuano a tirare strisce
e non va bene man, ne ho piene le palle di storie
che vanno a puttane proprio come me,

Ref: 2x
Dolore, riempi il mio cuore
ci sono dei momenti che
ti sembra tutto il mondo contro te...

Akrepi:
S´e zgjodha un ket jet, nje kuptim duhet te ket,
qe po endemi neper bote,tamam si rob te shkrete,
ngado qe shkoj,probleme vetes i krijoj,
telashe s´kerkoj,po ca t´boj,jam i ndjeshem nuk duroj,
vetem shpirti im e di,ca mkan pa syt e mi,
ndoshta kshu na qenka shkrujt,jeta ime tragjedi,
mjepni laps dhe nji leter, dhe mbi te do shkruja libra,
se cdo kujtim i vjeter,te djeg ne shpirt si hithra,
Trimi s´derdh lot por derdh gjak,
un i kam derdh te dyja e te kalumes nuk i vej dot kapak,
se t´percellon si flak,tamam si flak e perjetshme,
zhduk dhe besimin qe kishim njehere te fjalet e mencme,
hidhem dallge permbi dallge,por bregun s´po e shoh,
hidhem betej mbas beteje,vetem paqen s´po e njoh,
hej dhimbje..ti je nona e dhunes time,
ti me bone ky qe jam... gangster me bindje

Dhimbje...pushtove zemren time,
ka disa momente kur te duket sikur boten e ke kunder

Ref: 2x
Dolore, riempi il mio cuore
ci sono dei momenti che
ti sembra tutto il mondo contro te...


Ky tekst u dërgua nga Fiordy   gentikvjAkrepi
Publikimi: 01/12/2009


Akrepi - Dhimbje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhimbje".
3. Video është e këngës "Dhimbje", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0