Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Mos Me Moho Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Te kam kerkuar mes mira sysh
Nen qindra duar s’te gjeta ty
Sot qe te shoh ti nuk me flet
Pse me mohon ti mire me njeh
E nis me vehte te te perkedhel plot ndjenje serish
Dhe henen shaj une,
ti s’mund te jesh jo kurre kaq e brishte

Refren:
Ti me sheh ftohte, s’eshte e vertete
Vec akull jo s’ka pasur mesh nesh
Sa qindra here kam rene ne shtrat
Me ty jam ngrohur une o vajze
Mos shaj me vehte te voglen bote
Shi qe tret ndjenj s’ka jo lodhesh kot
Por mos harro eshte veç nje jete
S’mund te mohosh
Jo kurre qe me njeh

FESTIVALI I PRANVERES 1998
JESS STUDIO, TIRANE
Vocal: Ymer Ashiku
Lead & Rhythm: Met Gurra
Bass Guitar: Gezim Osmaj
Drums: Ermir Dyrmishi
Piano & Keybords: Bledi ShishmaniAkordet:

INTRO-Bb,G,A,Dm,Bb,G.A,Dm
Bb Dm Bb9,Bb,Dm
Te kam kerkuar mes mira sysh
Bb Dm Bb9,Bb,Dm
Nen qindra duar s’te gjeta ty
Bb6 Dm Bb,Dm
Sot qe te shoh ti nuk me flet
Bb6, Dm Bb Gm
Pse me mohon ti mire me njeh
A,Gm A Gm7
E nis me vehte te te perkedhel plot ndjenje serish
A,Gm A Dm
Dhe henen shaj une, ti s’mund te jesh jo kurre kaq e brishte

Refren:
Bb Gm
Ti me sheh ftohte, s’eshte e vertete
A Dm
Vec akull jo s’ka pasur mesh nesh
Bb Gm
Sa qindra here kam rene ne shtrat
A Dm
Me ty jam ngrohur une o vajze
Bb Gm
Mos shaj me vehte te voglen bote
A Dm
Shi qe tret ndjenj s’ka jo lodhesh kot
Bb Gm
Por mos harro eshte veç nje jete
A
S’mund te mohosh
Dm
Jo kurre qe me njeh
SOLO- Dm Bb,G,A,x 4
Refren: 2 here

Akullthyesit - Mos Me Moho
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Moho".
3. Video është e këngës "Mos Me Moho", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0