Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Pse Jo? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ne cdo hapin tim une gjej nje jo
Ne cdo fjale qe them degjoj une prape nje jo
Dua zerin une ta ngre fort lart ne qiell
Dhe te pyes zot pse jo?!
Te therras fort dua por se di
Se si hena syte do ti pulise
Ne mes gjethes era larg mos do ta coje
E do te ktheje tek une nje jo.

Nuk di – pse kunder jam (kori)
Si hark – zvarritesh nate (kori)
Mos valle kjo jete ka kurthe plot
Ti pse me urren o bote

Pse jo?- Ti paqe s’do
Pse jo?- Hedh vrer tek une
Mos valle nata vritet nga nje hap
Do te bluaj dhimbjen jo, PSE JO?!



Akordet:

INTRO-C
C Am C
Ne cdo hapin tim une gjej nje jo
Am F
Ne cdo fjale qe them degjoj une prape nje jo
G C Em/B Am F
Dua zerin une ta ngre fort lart ne qiell
G C
Dhe te pyes zot pse jo?!
C Am C
Te therras fort dua por se di
Am F
Se si hena syte do ti pulise
G C Em/B Am,AmG, F
Ne mes gjethes era larg mos do ta coje
G C,C7 ,F
E do te ktheje tek une nje jo.
Refren
F G C C7+,C7+9,F
Nuk di – pse kunder jam (kori)
F G C C9,F
Si hark – zvarritesh nate (kori)
F G C, Em/B Am ,F
Mos valle kjo jete ka kurthe plot
G C,C7,F
Ti pse me urren o bote
Refren
F G C C7/9,F
Pse jo?- Ti paqe s’do
F G C C9,F
Pse jo?- Hedh vrer tek une
F G C, Em/B Am,Am,G,F
Mos valle nata vritet nga nje hap
G C
Do te bluaj dhimbjen jo, PSE JO?!
INTRO- F,G,C,F,G,C, Em/B,Am ,F,G,C,C7
Refren 2 here

EDMOND RRAPI STUDIO,ELBASAN.
Vocal: Ymer Ashiku
Lead&Rhythm:Met Gurra
Bass Guitar:Gezim Osmaj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani





Akullthyesit - Pse Jo?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Jo?".
3. Video është e këngës "Pse Jo?", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0