Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - E Dashura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vite nen kembe me dhimbje shkel
Udhes sime si hije me ndjek ti
O ze I zemres qe kurre s’mund te te ndal
Shpirti I venitur o lot I ngrohte I vale
Afrohu dhe prekme
Ka kohe qe jetoj
Shpetome nga pritja
E dashur besome
Eci heshtjen copetoj nder dhembe
Ah fat I keq sa afer meje rri
Cigaren fik ashper une mbi asfalt
E dashur therras fashitet ze I thate

Afrohu dhe prekme – te ndjej (kori)
Ka kohe qe jetoj – vetmin (kori)
Shpetome nga pritja – merzi (kori)
E dashur besome

Shkel nje gjethez vjeshte te braktisur
E ndjehem pak une ne faj
Fershellime e eres se harlisur
Pluhur ngre zgjon vec mall
E zvarrit imazhin tend te zbehte
Para syve te mi flas perlotur une me yjet henen
Ah kjo dashuriAkordet:

INTRO-Gm7,Eb/G,Adim,D,D7
Gm Gm9 Gm
Vite nen kembe me dhimbje shkel
Cm Cm6,Cm7
Udhes sime si hije me ndjek ti
D Gm
O ze I zemres qe kurre s’mund te te ndal
D9b Gm
Shpirti I venitur o lot I ngrohte I vale
A9b
Afrohu dhe prekme
Dm9
Ka kohe qe jetoj
A9b
Shpetome nga pritja
Dm9
E dashur besome
Gm Gm9 Gm
Eci heshtjen copetoj nder dhembe
Cm Cm6,Cm7
Ah fat I keq sa afer meje rri
D Gm
Cigaren fik ashper une mbi asfalt
D9b Gm
E dashur therras fashitet ze I thate

A9b
Afrohu dhe prekme – te ndjej (kori)
Dm9
Ka kohe qe jetoj - vetmin (kori)
A9b
Shpetome nga pritja - merzi (kori)
Dm9
E dashur besome

SOLO-Bm,G x 2,
Am,Dm x 2
Am
Shkel nje gjethez vjeshte te braktisur
Dm
E ndjehem pak une ne faj
Am
Fershellime e eres se harlisur
Dm
Pluhur ngre zgjon vec mall
E
E zvarrit imazhin tend te zbehte
Dm E
Para syve te mi flas perlotur une me yjet henen
Dm Dm7,Dm6 ,Gm7,Eb/G,Adim,D,D7,Gm
Ah kjo dashuri

JESS STUDIO,TIRANE.
Vocal: Ymer Ashiku
Lead,Rhythm &Bass Guitar, Neritan Molla
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani

Akullthyesit - E Dashura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dashura".
3. Video është e këngës "E Dashura", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0