Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Nate E Bardhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Lart ne qiell, hene e re
Nata vjen dhe diten bashke njeheresh sjell

Lozim ne mbi re – Nate e fundit do t’jete
Zot pse qesh me ne – Dite te re do t’sjell
Te gjith plote jete e shprese – ky Vit i ri mes nesh
Femije gjithnje do t’mbes – kjo dite e shenjte per ne

Me trego,Per cfare flet
Dite e shenjte ne shqip
Do t’thote (veç) lumturi dhe shprese

Dite e re,Nen debore
E bardhe eshte nata
ndaj (dhe) hijet tej debon

Lozim ne mbi re – Nate e fundit do t’jete
Zot pse qesh me ne – Dite te re do t’sjell
Te gjith plote jete e shprese – ky Vit i ri mes nesh

Femije gjithnje do t’mbes – kjo dite e shenjte per ne

Kudo do t’jem me te une dhe ti vrapojme
Nate e dites sone te shenjte
Zerat ngricen thyejne,qielli zbret mbi toke
Zemer e dehur, s’di ku rend…Akordet:

TOP CHANEL ,2008. GENT MYFTARAJ STUDIO,TIRANE.

Muzika:Bledi Shishmani
Teksti: Bledi Shishmani
Vocal: Ymer Ashiku
Lead,Rhythm& Bass Guitar, Gent Myfatarj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani
INTRO A,Bm7,E7,A11.
STROFA 1
A Bm E7
Lart ne qiell, hene e re
A A,E/G#,F#m
Nata vjen dhe diten bashke njeheresh sjell
REFREN.
F#m Bm E
Lozim ne mbi re – Nate e fundit do t’jete
A A, E/G#,F#m
Zot pse qesh me ne – Dite te re do t’sjell
F#m Bm E
Te gjith plote jete e shprese – ky Vit i ri mes nesh
A A E/G# A
Femije gjithnje do t’mbes – kjo dite e shenjte per ne
STROFA 2.
Me trego,Per cfare flet
Dite e shenjte ne shqip
Do t’thote (veç) lumturi dhe shprese
STROFA 3
Dite e re,Nen debore
E bardhe eshte nata
ndaj (dhe) hijet tej debon
REFREN.
Lozim ne mbi re – Nate e fundit do t’jete
Zot pse qesh me ne – Dite te re do t’sjell
Te gjith plote jete e shprese – ky Vit i ri mes nesh
A E/G# C#
Femije gjithnje do t’mbes – kjo dite e shenjte per ne
6. BRIDGE
C# F#m Bm
Kudo do t’jem me te une dhe ti vrapojme
Bm E C#
Nate e dites sone te shenjte
C# F#m Bm
Zerat ngricen thyejne,qielli zbret mbi toke
Bm E
Zemer e dehur, s’di ku rend…

Akullthyesit - Nate E Bardhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nate E Bardhe".
3. Video është e këngës "Nate E Bardhe", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0