Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Qello Ne Do Te Jetosh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mendoja se dita
Ty s’do te vinte
Por jo s’mundet dot te fal
Ne duel une me ty do te dal

Dhe tani perballe qendrojme
Dhe veshtrimet egersohen
Dora ne pistolete me shkon
Qello t’them ne do t’jetosh

Te kerkova ty
Une gjithe kete kohe
Plaget gjakun tend kerkojne
Nuk mundem me une te duroj

Dhe tani perballe qendrojme
Dhe veshtrimet egersohen
Dora ne pistolete me shkon
Qello t’them ne do t’jetosh

Te kerkova ty
Une gjithe kete kohe
Plaget gjakun tend kerkojne
Nuk mundem me une te durojAkordet:

LINDJA E UJKUT,1994.STUDIO TRA-LA-LA,SHKUP.
Muzika:Bledi Shishmani
Teksti: Ymer Ashiku
Vocal: Ymer Ashiku
Lead,Rhythm&Bass Guitar, Gent Myftaraj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani
Bazuar mbi sinfonine n°5 ne Cm, op. 67

INTRO: Cm(7),G(7)
Cm
Mendoja se dita
Ty s'do të vinte
F
Por jo s'mundet dot të fal
G Bb C7
Në duel unë me ty do të dal

(2 herë)
Cm
Dhe tani përballë qëndrojmë
G
Dhe vështrimet egërsohen
C
Dora në pistoletë më shkon
G
Qëllo t'them në do t'jetosh

Cm
Të kërkova ty
Unë gjithë këtë kohë
F
Plagët gjakun tënd kërkojnë
G Bb C7
Nuk mundem më unë të duroj

SOLO:Cm,F,G,Bb

(2 herë)
Dhe tani përballë qëndrojmë
Dhe vështrimet egërsohen
Dora në pistoletë më shkon
Qëllo t'them në do t'jetosh

(4 herë)
Të kërkova ty
Unë gjithë këtë kohë
Plagët gjakun tënd kërkojnë
Nuk mundem më unë të duroj

Akullthyesit - Qello Ne Do Te Jetosh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qello Ne Do Te Jetosh".
3. Video është e këngës "Qello Ne Do Te Jetosh", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0