Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Vrasje Ne Erresire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

O sa shpejt ra kjo erresire
Ne kete pyll te dendur
Egersirat ai tani po sheh
Me sy te shtangur

Krisma, ulerima po degjohen
Dhe ai i vetem ne mes tyre
Dhe fillon kjo perleshje e eger
Mes egersirash tashme ai ka vdekur

Sa ka zbardh
veç nje shenje
Gjak i ngrire
qe ka mbet
O sa shpejt ra kjo erresire
Ne kete pyll te dendur
Egersira ai tani po sheh
Me sy te shtangur

Po si mund te zhduketvalle nje jete
Ne pyllin me drure deshmitare
Po kush valle e mban pergjegjsine
Per kete njeri qe eshte vrareAkordet:

Intro- G,G7,G,Dm,Dm7,Dm,G,G7,G x 4
Am Dm Am Dm
O sa shpejt ra kjo errësirë
Am Dm7 G
Në këtë pyll të dendur
Am Dm Am Dm
Egërsirat ai tani po sheh
G
Me sy të shtangur

Dm9b F, G
Krisma, ulërima po dëgjohen
Dm Dm/F, Am
Dhe ai i vetëm në mes tyre
Dm9b F, G
Dhe fillon kjo përleshje e egër
Dm Dm/F, Am
Mes egërsirash tashmë ai ka vdekur
(Refren)
Dm,C,Dm
Sa ka zbardh
G7, C, G
veç një shenjë
Dm, C,Dm
Gjak i ngrirë
G7, C,G
që ka mbet
O sa shpejt ra kjo errësirë
Në këtë pyll të dendur
Egërsira ai tani po sheh
Me sy të shtangur
Solo- Gm,Bb.C,Dm x 2
Gm,Bb,C x 2
Gm,Bb.C,Dm x 4

Dm9b F, G
Po si mund të zhduketvallë një jetë
Dm Dm/F, Am
Në pyllin me drurë dëshmitarë
Dm9b F, G
Po kush vallë e mban përgjegjsinë
Dm Dm/F, Am
Për këtë njeri që është vrarë


LINDJA E UJKUT,1994.
STUDIO TRA-LA-LA,SHKUP.
Vocal: Ymer Ashiku
Lead,Rhythm&Bass Guitar, Gent Myftaraj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani

Akullthyesit - Vrasje Ne Erresire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vrasje Ne Erresire".
3. Video është e këngës "Vrasje Ne Erresire", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0