Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Dhe Ne Qofsh I Vetem Ne Bote Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dhe ne qofsh i vetem ne bote
Duhet te kesh shprese diku
Ndaj dhe zogu fluturoi
Neper erresire u ngrit dhe iku…

Mbremje e qete, Hena ndrin rreth e qark
Kete nate ne te dy dalim bashke
Permbi bar diçka kerceu dhe hop ra
Syte e tu me frike drejtohen per atje

At’ çast u ula ta merrja ne duar
Por ai hapi krahet dhe fluturoi
Pak me tej perseri u rrezua
Dhe nuk kish asnje qe ta ndihmoje

Mbremje e qete, Hena ndrin rreth e qark
Kete nate ne te dy dalim bashke
Permbi bar diçka kerceu dhe hop ra
Syte e tu me frike drejtohen per atjeAkordet:

LINDJA E UJKUT,1994.STUDIO TRA-LA-LA,SHKUP.

Muzika:Bledi Shishmani
Teksti:Gentjan Haxhiademi
Vocal: Ymer Ashiku
Lead,Rhythm&Bass Guitar, Gent Myftaraj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani

INTRO G,D,G,C, G,D,G,C

G D
Dhe në qofsh i vetëm në botë
G D
Duhet të kesh shpresë diku
G D
Ndaj dhe zogu fluturoi
G D
Nëpër errësirë u ngrit dhe iku…

G D C
Mbrëmje e qetë, Hëna ndrin rreth e qark
G D C
Këtë natë ne të dy dalim bashkë
G D C
Përmbi bar diçka kërceu dhe hop ra
G D C
Sytë e tu me frikë drejtohen për atje

D C GL
At' çast u ula ta merrja në duar
D C G
Por ai hapi krahët dhe fluturoi
D C G
Pak më tej përsëri u rrëzua
D C D
Dhe nuk kish asnjë që ta ndihmojë

(Refren 2 herë)

Mbrëmje e qetë, Hëna ndrin rreth e qark
Këtë natë ne të dy dalim bashkë
Përmbi bar diçka kërceu dhe hop ra
Sytë e tu me frikë drejtohen për atje

SOLO: G,D,C x 4
G,D,C x 4
G,C,G,C,D x 2
(Refren 3 herë)

Akullthyesit - Dhe Ne Qofsh I Vetem Ne Bote
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhe Ne Qofsh I Vetem Ne Bote".
3. Video është e këngës "Dhe Ne Qofsh I Vetem Ne Bote", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0