Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - L&b Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ndaj dashurise per mua gje jo s’vlen
Si refren ky shpirt mbi vale me sjell e merr
Me syte e tu ate zjarr te ngrohte
Dergoma shpesh te ndizem krejt

Ndjenja magji, foleja jone
Qiri i arte per mua e ty

Çdo kujtim i im
eshte veshur, bere, vete ti
Çdo dridhje e frike
Me flet “Beso ti shpirt”

Çudi kjo ndjenje kafshon vetmine
Imazhin tend prane meje ve
E ndjej çdo çast tek flet e grric
Me zerin tend, afsh e jete

Vura lote ne dhimbjen time
Qava shume si zog pa pende
Thirra shpesh e thirra une
Lor dhe Bled, Ne me do
Zot degjome veç kete hereAkordet:

LINDJA E UJKUT,1994.STUDIO TRA-LA-LA,SHKUP.

Muzika:Bledi Shishmani
Teksti:Laureta Shishmani
Vocal: Ymer Ashiku
Lead,Rhythm&Bass Guitar, Gent Myftaraj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano&Keybords:Bledi Shishmani

REm Bb Gm A
Ndaj dashurisë për mua gjë jo s'vlen
REm Bb Gm A
Si refren ky shpirt mbi valë më sjell e merr
REm Bb
Me sytë e tu atë zjarr të ngrohtë
Gm7 A
Dërgoma shpesh të ndizem krejt

REm Bb
Ndjenja magji, foleja jonë
Gm7 A
Qiri i artë për mua e ty

REm Bb
Çdo kujtim i im
Gm7 A
Është veshur, bërë, vetë ti
REm Bb
Çdo dridhje e frikë
Gm7 A
Më flet "Beso ti shpirt"
(refren)
REm Bb
Çudi kjo ndjenjë kafshon vetminë
Gm7 A
Imazhin tënd pranë meje ve
REm Bb
E ndjej çdo çast tek flet e grric
Gm7 A
Me zërin tënd, afsh e jetë
(2 herë)
REm A REm7+,REm
Vura lotë në dhimbjen time
REm A REm6,REm
Qava shumë si zog pa pendë
Gm A
Thirra shpesh e thirra unë
REm Bb
Lor dhe Bled, Në më do
A REm
Zot dëgjomë veç këtë here

Akullthyesit - L&b
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "L&b".
3. Video është e këngës "L&b", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0