Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Divorc Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Si një qielli ngrysur, duken sytë e tu
Flet përçart e egër çdreqin do nga unë
Bëj të të përgjigjem ti më ulërin
Ç'të kam bërë o zot?
ky është fati im?!

S'ka më gjumë si të flesh me t'panjohur
Ka qenë të flesh në një shtrat me ty të dy
Nuk ka më ndjenjë fiket edhe dielli gjigan
E epshi zhduket sikur të mos ketë qenë kurrë aty
Nuk ka më sy nuk me duar nuk ka më shtrat
Ka vetëm mëri dhe veç përbuzje me inat
Sikur vitet e gjata që kaluam ne bashkë
Të ishin vetëm një orë vetëm një ditë e veç një natë
Tashmë, kjo lidhje është dënim
është gjendje, krejt e pa kuptimt
S'je më ti ndjenjë e shpirtit tim
Por veç ankth që rënkon mëri

Refreni 1
Të shoh asgjë në ty unë s'njoh
Ku shkoi e zjarrta lidhja jonë
Ik larg të lutem mu largo
Mos u kthe e më mos më lëndo

Refreni 2
Tashmë, kjo lidhje është dënim
është gjendje, krejt e pa kuptimt
S'je më ti ndjenjë e shpirtit tim
Por veç ankth që rënkon mëri

Rep
Erë tufan shi uragan
Kur ka perballë një heshtje të mërzitëshme
Përballja bëhet edhe më e frikshme
Se kur heshtja ngjizet me asgjënë krijon asgjë
Me hiçin pajtohemi dhe mekemi me të

Refreni 3
Më mirë të ngelim thjesht kujtim
Lamtumirë o ndjenjë në perëndim.
Rrokjen ndajmë, bashkë s'kanë më kuptim
Si dikur kur puthja ish ushqim


Akullthyesit - Divorc
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Divorc".
3. Video është e këngës "Divorc", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0