Alar Band
Alar Band
Alar Band
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Alar Band është grup artistësh i njohur. “Alar Band” është grupi i pesë djemve nga qyteti i Elbasanit formuar në vitin 2013. Dikur nxënës të talentuar të shkollës së muzikës “Onufri” në Elbasan, Xhieldo Hyseni (vokalist), Ardit Serica (piano) Renato Kodra (fizarmonikë), Aldo Meta (violinë) dhe Remi Shrali (bateri) do të bashkonin forcat për të formuar grupin që shumë shpejt do të bëhej mjaft i dashur për publikun. Një publik që i ndjek ata “live” në ambiente të ndryshme në Tiranë dhe Elbasan por edhe përmes videoklipeve dhe pjesëmarrjeve në koncerte e gara muzikore.

Në Nëntor 2014, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Do Jete Vone".

Më datë 2 Prill 2015, Alar Band publikojnë videoklipin "Ocean". Me këtë këngë, Alar Band marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Në Shtator 2015, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Per Ty E Jap Free".

Më datë 1 Maj 2016, Alar Band publikojnë videoklipin "Prit Edhe Pak". Me këtë këngë, Alar Band marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016. Muzika është realizuar nga Elgit Doda, i cili ka realizuar edhe më herët këngë për djemtë.

Në Shtator 2016, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Amla", në bashkëpunim me Klea Huta.

Më datë 7 Mars 2017, Elgit Doda publikojnë videoklipin "Ajo Iku", në bashkëpunim me Alar Band.

Në Tetor 2017, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Leni Ojnat".

Më datë 9 Shkurt 2018, Alar Band publikojnë videoklipin "Fal". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda.

Më datë 16 Gusht 2018, Alar Band publikojnë videoklipin "Bonbone", në bashkëpunim me Çiljeta. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Klea Huta. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Në Tetor 2018, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Te Duam Ty", në bashkëpunim me Livia Qazimi.

Në Dhjetor 2018, Alar Band marrin pjesë në Festivali I 57-Të Në Rtsh me këngën "Dashuria Nuk Mjafton", me muzikë të Elgit Dodës dhe tekst të Klea Hutës.

Në Maj 2019, Alar Band & Çiljeta marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Bonbone".

Më datë 6 Qershor 2019, Alar Band & Gledian Llatja publikojnë videoklipin "S'ka Si Ti". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, ndërsa teksti u shkrua nga Pandi Laço.

Më datë 14 Dhjetor 2019, Alar Band publikojnë videoklipin "S'ke Ça Thu". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj.

Më datë 10 Korrik 2021, Redina Trieshi publikon videoklipin "Bella", në bashkëpunim me Alar Band. Teksti i këngës u shkrua nga Redina Trieshi, ndërsa orkestrimi u punua nga Gent Myftaraj. Produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

Më datë 17 Gusht 2021, Alar Band publikojnë videoklipin "Luj". Produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

Në Maj 2022, Alar Band marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Luj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0