Audio

Alar Band - Dashuria Nuk Mjafton


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/11/2018

2018-11-12T14:16:32

Muzika:

Elgit Doda

Teksti:

Klea Huta

Pjesëmarrëse në

Festivali I 57-Të Në Rtsh
Je e bukur
Shumë e bukur
Nuk e di cpo më ndodh
Gjumë me dy
Dot unë nuk po vë

Je si hena
Që ndricon rrugën time
Kur kalon
Një si ti
Mua shpirti ma donë

Dhe mbeta vetëm prap
Unë vetëm prap
Unë asaj
Jo asnjë fjalë
Për dreq nuk i thash
Sikur te ish aq e lehtë
Ti them asaj
Më mjafton një ëndërr
Unë ty të kem cdo natë

Refreni

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska

Unë me vete mbaj inat
Se ti zemren nuk ma fal
Dije se
Unë shpejt do ta marrë
Kryenece hiqesh ti
Por e brisht je ti
Në krahet e mi
Shpirt do jesh ti

Dhe mbeta veteëm prap
Unë vetëm prap
Unë asaj
Jo asnjë fjalë
Për dreq nuk i thash
Sikur te ish aq e lehtë
Ti them asaj
Më mjafton një ëndërr
Unë ty të kem cdo natë

Refreni

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska


Ky tekst u dërgua nga Arilda ShuliKartolina (1)

U krijua nga Arilda Shuli 2018-12-24 11:00:35
Ti pritëm pak dhe vetëm pak
Të lutem shpirt, jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak, për ty është pak
Se je e bukur sa më s'ka

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alar Band: