Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alb-G
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Nentor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: hip-hop

Alb-G është këngëtar. Elbasani jetonte ne lagjen Dheu i Bardhe. Atje kreu 5 vitet e para te shkolles fillore. ne Klases e 6-t, Elbasani Bashke me prinderit e tij shkojne te jetojne ne qender te Gjilanit, ku edhe 3 vitet e shkolles Fillore i kreu Ne Shkollen Thimi Mitko. Me pas u regjistrua ne SHkollen e Mesme Teknike ne Degen Ndertimtari dega Arkitekture. Elbasani ka shum Mundesi qe ne te Ardhmen te Behet Nje Ingjinier i Arkitektures.

Qysh ne Mosh te Vogel Elbasanit i ka Pelqyer Muzika Dhe Gjithmone Ka Enderruar qe Te Behet Kengetar. Ne Klasen e 10-t Elbasani merr hapat e par mbi Muziken ne Zhandrrin Hip-Hop & Rap Ku Filloi Menjhere te Shkruante Texte, dhe Nga Ai Moment Merr Nofken Alb-G.

Alb-G Vazhdon me Muzike dhe Ben Kengen e ti Te Pare te Quajtur "Jeta Jem". Alb-g i falemderohet SHokut te Tij Iliritit (StronGit) i Cili e Ka Mbeshtetur ne Qdo Aspekt.

Alb-G Vazhdon Te Bej Muzike dhe shpejt pritet albumi i tij i pare.

Më datë 14 Gusht 2009, Strongi publikojnë videoklipin "Qishtu Na Jetojm", në bashkëpunim me Alb-G & WhoBrave.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Double G Army


Komente 0