Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alb Magji - Dedikimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

kendoj per ty...
kendoj per ata sy qe...
kujtoj une ata sy...
qielli vrrehet kur t'mendoj...
zemra kur t'kujton...
kur jam pa ty ne enderr te shikoj
sikur jemi bashke te dy
ne mes reve fluturojme
ti afrohesh dhe ngadale
e me thua te dua
pastaj largohesh prap
se do te luash me mua
e ngre doren pak nga pak,
lehte te te prek
por ti zhdukesh si nje hije
dhe une mbetem prap i shkrete
e vazhdoj lundrimin i vetem ne kaltersi po t'kerkoj
shpirt me thuaj ku je ti
tani vjen si nje engjell ne zemren time hyn, me ne fund jemi nje trup jemi bashke une dhe ti, me ploteson, prania jote me frymezon, me jep force te vazhdoj aty ku cdo gje mbaron
e prap zgjohem por ty prane s'te kam, sa shume e ndjej mungesen tani qe vetem jam, por dua te te shikoj ne sy, te degjoj zerin tend , prandaj bie te fle, te enderroj.
ref: kendoj per ty
vec nje sekonde t'jemi te dy
kendoj per ata sy qe m'vjen te qaj kur i kujtoj une ata sy, ata sy qe me mungojne
qielli vrrehet kur t'mendoj
zemra kur t'kujton.
Dhe pse jam i vetem e ty s'te kam prane
me dhemb thelle ne shpirt dhe zemra ime qan
te kerkon vetem ty
s'ka vend tjeter njeri
edhe pse shume po e vuaj
do te pres ne pafundesi
nuk e di dhe sa gjate do me duhet te te pres
por nje gje eshte e sigurt
do te dua gjersa t'vdes
dhe kete gje shpresoj ta kuptosh babe ti
te mos ikin vitet kot
t'jemi bashke ne te dy
Nuk e di a mundem te jetoj pa ty
te mendoj tjeter gje
t'i harroj ata sy
fytyren tende kur me veshtron
dhe kur s'te kam prane shume me lendon
kur te enderroj, vetem une dhe ti
ne realitet vuaj n'vetmi
te ndjej gjithmone, te kerkoj
perjetesisht do te dashuroj.
Kur dy sekonda, muaj,vite po me duken pa ty
s'mund te duroj pa te thene nje fjale, qe pa te pare ne sy
s'mund te duroj te te them se per ty ndiej shume mall
te dua, te jesh engjell apo djall
cdo varg qe shkruaj, cdo liber qe lexoj vetem ty babe, vetem ty une te veshtroj se marr fryme dite e nate e buzeqesh kur ty t'mendoj
sa hap syte ne mengjes dhe vegimin tend krijoj.
Mundohem te kujtoj shume gjera qe te mos i humb
momente dhe kujtime qe me vrasin si plumb
nje buzeqeshje qe s'me len as te mbushem me fryme
nje perkedhelje qe me largon dhe me te voglin dyshim
nuk jam si me pare, tani shume gjera kane ndodhur
jane syte e tu qe me qetesojne edhe shpirtin e lodhur
jane fjalet e embla qe dalin nga buzet e tua
nje puthje qe me thote me mijera here "TE DUA"

Ky tekst u dërgua nga SkukdoPublikimi: 01/09/2007
Festivali: Mikrofoni I Artë 2007


Më Shumë Këngë Nga Alb Magji:


Komente 0


Alb Magji - Dedikimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dedikimi".
3. Video është e këngës "Dedikimi", por nuk këndohet nga Alb Magji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.