Alba G
Alba G
Alba G
 • Emri i Vërtetë:
 • Gëzim Salihu:
 • Vendlindja:
 • Prishtine Kosovë
 • Jeton dhe vepron në :
 • Belgjikë Belgjikë
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 10 Shtator 1990
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Alba G është këngëtar i njohur. Emri: Gëzim Salihu nga Millosheva. Ne vitin 1990. ALba G sebashku me familjen e tij u largua nga Kosova per Bruksel (Belgjike) Ne vitin 2006 ALba G ja nisi me u mar me muzik me shokin e tij Pejani me von do filloj me stresin ne 2009 ALba G & Stresi moren pjes ne TOP FEST 6 qe te dy banen shum hite sikur me muziken Jam jetim - Afrohu Ma Ngat - Nata Jem - Hajde Me Mu

Në Maj 2009, Alba G merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Hajde Me Mu", në bashkëpunim me Stresi & Antrax.

Në Maj 2009, Stresi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Sonte Eshte Nata Ime", në bashkëpunim me Alba G.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: MrLyricaal MrLyricaal  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 8