Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën


Vellau Im

Vellau im,
Quhet Alban,
Jemi binjak,
Me te bashke.

Luajme e shetisim,
Sebashku pa u ndare,
Dhe i qajme hallet,
Ne shtepi duke u kenaq.

Ai eshte sportist i madh,
Cdokund nga te shkoj,
Tennisin e ka perkrah.

Edhe pse eshte pak lazdrak,
E dua me gjithe shpirt,
Mbron veten e vete,
Nga sherret e tij.

Vellau im,
Po te tregoj drejte,
Te dua pa kufi,
Dhe keshtu si je.

- Poezi nga Alba ShabaniZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim