Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Familjen


Familja Ime

Familja ime,
Eshte e lumtur,
Dhe e dashur,
Eshte gjithnje.

Nje familje,
Shume e mire,
Anetareshe,
Prej kater personave.

Nena e babai,
Vellau e une,
Jemi nje familje,
Shume e ngushte.

Te gjithe sebashku,
Punojme ne shitore,
Shesim e flasim,
Per gjera familjore.

Babai dhe nena,
Kane pune me te rendesishme,
Por une dhe vellau,
Nuk mund t'i kryejme ato pune.

E cfare te bejme,
Rrime e mendojme,
Shume gjera,
Na vin neper koke.

Pastaj e zgjedhim,
Njeren prej atyre,
Shume here kemi zgjedhur,
Ndihmen familjore.

Ashtu e quajme,
E gjithe familja,
Kur duhet t'i ndihmojme,
Familjes tone.

Familja ime,
Eshte e kendshme,
Shpirtegjere,
Punetore...

- poezi nga Alba Shabani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim