A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Nenelokja

Moj neneloke nena ime,
Ku je t-i moj nene Tereze,
Qe shpetove mijera shpirtra,
Qe shpetove memedhene.

Nene Tereza me e mira,
Nene Tereza me e dashura,
Ajo qe shpetoi qytetin,
E nga qyteti sot po harrohet.

Por une ende s-te kam harruar,
Une ende te kam ne shpirt,
S-di c-te them me teper,
Une te dua pa kufi.

- poem written by Alba Shabani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019