Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Enderrat E Mia

Shume kam deshire,
Te behem poete,
Shume kam deshire,
Te behem matematiciente.


Enderrat e mia,
Nuk perfundojne kurre,
Me vijne neper mendje,
Porsi si nje lume.


Kam shume enderra,
Neper mendjen time,
Gjithmone m-i kthejne pranverat,
M-u ne zemren time.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet