Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Faji

Faji eshte si nje gur
I hedhur nga nje dore e panjohur
Keshtu thoshte njeriu i mencur
Duke bashkebiseduar M.Gorki


Faji eshte si nje veshje
Qe here e ve dhe here e heq
Keshtu pat thene
Filozofi yne pr.afrikan


Por nese nuk e ke fajin
Mos e prano kurre
Edhe nese ta hedhin
Mos iu pergjigj kurre.

- Poezi nga Alba ShabaniZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim