A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Peisazh I Bukur

Ne vendin tim
Pikerisht ne fshat
Eshte nje peisazh
Shume i gjelberuar


Eshte nje peme,
Ku cicerojne zogjte
Ne nje ure te bukur
Flamuri ku valon


Peisazh me te bukur
Nuk ke ku gjene
Eshte shume i bukur
Porsi ne ajrin e mbremjes

- poem written by Alba Shabani


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019