A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Shoqja Ime E Ngushte

Kam nje shoqe,
Shume te bukur,
Eshte e mencur,
Pothuajse sa une.

I pelqen shume,
Lenda e gjeografise,
Meson e studion,
Porsi nje shkencetare.

Vetem shikoje,
Ti ate Qendresen,
Ta ftoh me nje fjale,
Tere ate fjale.

Porderisa rri,
Ajo vetem lexon,
Dhe dua t-i them,
Faleminderit qe ekziston.

- poem written by Alba Shabani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019