Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shokët


Shoqja Ime E Ngushte

Kam nje shoqe,
Shume te bukur,
Eshte e mencur,
Pothuajse sa une.

I pelqen shume,
Lenda e gjeografise,
Meson e studion,
Porsi nje shkencetare.

Vetem shikoje,
Ti ate Qendresen,
Ta ftoh me nje fjale,
Tere ate fjale.

Porderisa rri,
Ajo vetem lexon,
Dhe dua t-i them,
Faleminderit qe ekziston.

- Poezi nga Alba ShabaniZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim