Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alba Ymerhalili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Alba Ymerhalili është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në një vështrim të shpejtë duket se nuk asnjë lidhje me muzikën. Ajo studion për shkenca natyrore. Por kur gërmon në biografinë e saj, vihet re lehtazi se ajo është mjaft e pasur në planin muzikor. Ajo ka studiuar për piano dhe është angazhuar në disa koncerte, kryesisht si pianiste dhe më pak si vokaliste. Por jo vetëm kaq. Në shtëpinë e Albës, instrumenti i pianos, duket është bërë “kriter” për të gjithë, pasi edhe mamaja e saj, motra si dhe ba...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Erleta

Laureta Hasani

Endrita Kabashi

Biondina Latifi

Djellza Zenuni

Vanny (Vanesa Krasniqi)

Donika Maqaj

Elsa Hoti

Xhuli Pjetraj

Nilsa Hysi

Tags: Alba Ymerhalili


Komente mbi këtë artist