Alban Arifi
Alban Arifi
Alban Arifi
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Maj 1987
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Alban Arifi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Alban Arifi është i lindur në Tiranë. Ka shume vite që merret me muzikë, kompozicion dhe orkestrim. Ka një studio e cila mban emrin "Global Records".

Më datë 1 Maj 2012, Alban Arifi publikon videoklipin "Fukaraja".

Më datë 22 Maj 2013, Alban Arifi publikon videoklipin "Dance Oriental".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0