Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alban Plovishti - Te Deshta Me Hakikat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Deshta Me Hakikat".
3. Video është e këngës "Te Deshta Me Hakikat", por nuk këndohet nga Alban Plovishti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alban Plovishti - Te Deshta Me Hakikat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/09/2017

2017-09-28T12:53:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Deshta Me Hakikat" kënduar nga Alban Plovishti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alban Plovishti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni & Kastriot Tusha - Te Deshta Me Hakikat

Te desha me hakikate te qmova ni gisht te shtrejt.2
ref.Mir po paske qen pa fate e aman
qma ounove pa te drejt. ref 2..

Me gjith zemer une te deshta si njeriu me ni rensi 2
ref2.Disa here une te buzqesha aman
me mallin e djalit te ri.

Ni kujtim qe ma ke dhane po e rruj me dashuri
ref2.Dota kujtosh fukaran me gjith se mke marr ne gryk..aman

Salim Arifi - Te Deshta Me Hakikat

Tedheshta me hakikate

Te desha me hakikate te qmova ni gisht te shtrejt.2
ref.Mir po paske qen pa fate e aman
qma ounove pa te drejt. ref 2..

Me gjith zemer une te deshta si njeriu me ni rensi 2
ref2.Disa here une te buzqesha aman
me mallin e djalit te ri.

Ni kujtim qe ma ke dhane po e rruj me dashuri
ref2.Dota kujtosh fukaran me gjith se mke marr ne gryk..aman---

Anton Tetaj - Te Deshta Me Hakikat

I
Te deshta me hakikate
te çmova mike të shtrenjtë
mirëpo paskam qenë i pa fat ej aman
ma punove moj pa të drejtë

I
Me gjithë zemer unë te deshta
si njeri me mirësi
disaherë un te buzqesha aman
me mallin e djalit t´rij

I
Nuk e di ku t´kam bezdise
une te deshta moj me kimet
qofshe e lumtur ti moj mike ej aman
për mu si te jen kismet

I
Nji kujtim qe ma ke dhane
po e ruaj me dashuri
do ta kujtosh fukaran ej aman
me gjithese m´ke marrë mëri

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alban Plovishti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë