Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Ramosaj - T'kom Dasht  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  6

Komente

1 🔥

30/09/2019

2019-09-30T19:00:04+00:00Ngom, sen ty nuk t'kushton me kap at telefon e me shpreh ca ki n'kry
Mos mendo a gabon, a bon apo nuk bon me cu majmunin tu i mcef syte
Kur afer teje jom dicka ma shpejt pulson se di ca po m'bon n'kry
A thu a bon bon, edhe nese s'bon me tu afru pak une ty?

Se di dhe se sa sonte ktu t'kom, po munohna sonte kujtime me t'lon
e nese neser per mu ti menon, po kom qef dy fjale me ti thon!

A e din se sa t'kom dasht ty
Hej shpirtin ma ke vra sa t'pash n'sy

Ngom, kur ti me shikon flutra n'bark kom e fjalt nuk po di me i lidh
mos meno a gabon a bon apo nuk bon, we both know why we're here
Kur afer teje jom e n'sy kur m'shikon, buzeqeshjet ne ftyr na kan ngri
A thu a bon bon, edhe nese s'bon parfumin prap me ta ni?

Se di dhe se sa sonte ktu t'kom, po munohna sonte kujtime me t'lon
e nese neser per mu ti menon, po kom qef dy fjale me ti thon!

A e din se sa t'kom dasht ty
Hej shpirtin ma ke vra sa t'pash n'sy

Ti e din une shume shpesh n'menje t'kom
sa here t'merr malli vec coj syte n'hon
mos meno qe "a m'don a s'me don"
sado larg qe jom, po du me ta thon!

A e din se sa t'kom dasht ty
Hej shpirtin ma ke vra sa t'pash n'sy

A e din moj zemer, sa shume t'kom dasht...
tkom dasht tkom dasht, tkom dasht tkom dasht.
x2

Tkom dasht, Tkom dasht. Tkom dasht, Tkom dasht.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Ramosaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet