A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Shehu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Gjakove 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Alban Shehu is a popular singer of Modern Traditional music. Alban Shehu ka disa albume me kenge popullore. Ai jeton ne Gjakove dhe eshte i martuar ka dy femije. Në Qershor 2002, Alban Shehu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Vashes Gjakovare". Në Qershor 2003, Alban Shehu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Bilbilat E Gjakoves". Më datë 10 Dhjetor 2013, Alban Shehu publikon videoklipin "Ti Je Njeshi Vet". Në vitin 2013, Alban Shehu publikon albumin "Live". Më datë 30 Prill 2016, Alba...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Gezuar 2016 (2016)

Live (2013)


» Add A Song »

Kuqezinjet E Jakoves
Ke Gabu
A Ma Ban Hallall
Bilbilat E Gjakoves
Loqka Jem
Aman Me Mu Mos Luj
Ti Je Njeshi Vet


Related Artists:

Burim Mehmeti

Fatmir Hoxha

Pleurat Lajçi

Bahri Kamerolli

Gadaf Elmazi (Dafi)

Sajmir Misku

Shqipri Kelmendi

Elvis Pupa

Alban Mehmeti

Xhafer Ahmetaj


Tags: Alban Shehu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019