Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1401
 • Vendlindja:
 • Lushnjë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Alban Skënderaj është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Arbër Skënderaj

Bashkëshorti i

Miriam Canit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

52 🔥Ende Ka Shprese (2011)

Melodi (2008)

Fllad Ne Shkretirë (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (141)

1
9
10
6
5
12
19
16
26
17
12
12
18
26
20
18
25
29
23
22

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Kastro Zizo

Ermal Mamaqi

Ermal Meta

Adrian Gaxha

Blero

Shpat Kasapi

Big Basta

Stine

Tags: Alban Skënderaj, Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet