Alban Skënderaj

Nuk Je Vetem ➡ Non Sei Solo

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Jessica16


Nuk Je Vetem

Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
Si të jetë ditë e fundit që po jeton

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë

Ndaj një puthje ndaj një përqafim
Një mëngjes apo një perëndim
Jetoje me zemër, jetoje me zemër

Sepse gjithcka e vogël në jetë
Është një gur që ka vendin e vet
Jetoje me zemër, jetoje me zemër


Non Sei Solo

Chiudi gli occhi per un momento e ascolta il tuo cuore
Non fermarti a pensare nemmeno per un momento
E a quello che senti non dare un nome
Come se fosse l'ultimo giorno che stai vivendo

Dimentica quello che potevi fare ieri
Il domani non lo pensare
Regala alla tua anima un po' di tranquillità
Apprezza di più quello che hai
Ricorda di meno quello che vuoi
Dai al cuore un'altra possibilità

Lascialo(il cuore)stasera battere come vuole
Sbaglia quando lui ti dice sbaglia
Con lui(il cuore) non sei solo, tu non sei solo

Digli si quando lui ti dice sì
Digli no quando lui ti dice no
Con lui non sei solo, tu non sei solo

Credimi ogni ostacolo è nella tua mente
Guarda oltre a quello che vedono i tuoi occhi
Vieni diamo importanza solo a lui
Vieni, andiamo lasciamo solo il corpo qui

Ref
Un bicchiere mezzo vuoto, un bicchiere mezzo pieno
Un bicchiere se si rompe, non si aggiusta più
Un bicchiere mezzo vuoto, un bicchiere mezzo pieno
Una sete eccessiva, e si riempie con le lacrime

Da un bacio, da un abbraccio
Una mattina o un tramonto
Vivila con il cuore, vivila con il cuore

Perché ogni piccola cosa nella vita
È una pietra che ha il suo posto
Vivila con il cuore, vivila con il cuore

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019