Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - My Oasis Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12When your finges caress slowly and shiver of my skin
When your look leads me astray one more time again
When your kisses light my body and make me feel I'll surrender
When I can risk to brave the sin for one night to remember

I am the desert you are my rain
My Oasis I find again
And like a child I fly away
In my spaces, in my places
Where the mind forgets the pain

And I forget the sadness
I wish the moment goes over eternity
When I am inside here
I feel lost in my fantasy
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And I will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade

Buza jote si petale trandafili
Puthjet e tua si dhimbje e embel ne çast lendimi
A s'me thua cila dore te pikturoj
Ndoshta zoti vetem per mua te krijoj
Aromen tende po shijoj
Fytyren floket ma lemojne
Dhe me shume nuk mund te kerkoj
Eshte si nje enderr dhe si ne enderr
Ky takim te mos mbaroj

And I forget the sadness
I wish the moment goes on over eternity
When I am inside here
I feel lost in my fantasy
Dhe une harroj te ardhmen
Te shkuaren me nuk e kujtoj
Dhe me mjafton qe te kam prane
Ne zemer fort une ta shtrengoj
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And I will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade


Ky tekst u dërgua nga  vjollca


Akordet:

intro :

e|----------------------------------------------------------
B|----------------------------------------------------------
G|-------0---------0-----------0------------------0---------
D|--0--2---2--0h2---2--0--0h2-----2--------0--0h2----2---0--
A|--2--2----------------------------0h2---------------------
E|-----0----------------------------------------------------


Verse:
Em / C / Em x4

para refrenit :
G5 (350xxx) / Em x2
G5 / C
C
Em / D7 / Em

Refreni :
G / D7 / C / Em

Alban Skënderaj - My Oasis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "My Oasis".
3. Video është e këngës "My Oasis", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0