Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Thirrje E Deshperuar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  59

Këngë e albumit:

"Fllad Ne Shkretirë"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2005

Komente

1 🔥

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Ju kuptoj o njerez qe kurre s'ju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre s'ju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo s'mund t'ju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju degjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju qe buza, s'ju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju s'e shtoi
Ju ka ndare , zemren ju ka vrare

Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (edhe ne jete)
te gjithe luajne per te fituar
Por veç per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte deminuar

Ju degjoj, ju besoj
pasurin mbi varferin, jo se pranoj
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi

Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi


Ky tekst u dërgua nga VesaAkordet:

Intro:
Dm F G

Dm C Dm C G Dm

Dm A7 Dm
Ju kuptoj o njerëz qe kurrë s’ju kanë pranuar
Gm C Dm
Ju pranoj o njerëz qe kurrë s’ju kanë dëgjuar
Dm A7 Dm
Ju dëgjoj o njerëz qe zërin ua kanë harruar
Gm C Dm
Dhe s’mund t’ju harroj uuuu gjithmonë për ju kam për te kënduar
A Dm A Dm
Ju dëgjoj , ju kuptoj ju pranoj jo s’ju harroj
E C F G
Ju qe bota s’ju gëzon dhe bota ne sofrën e saj e te pasur
Një lug për ju se shtoj
A G D, F G D Dm Dm G G G
Ju këndoj zemrën ju dhuroj uuuuuuuuuuuuu
Dm G C A
Thirrje te dëshpëruar askush nuk e dëgjoi askush nuk e pranoj

Pa nisur përfundoi
Dm G C A
Libër i pashkruar askush nuk e shfletoi i lëne ne errësirë

Ku pluhuri E mbuloi Dm C Dm C G Dm
Dm A7 Dm
Edhe nj jete n edhe ne jete te gjithë luajnë për te fituar
Gm C Dm
Po veç për ju loja pa nisur ka përfunduar
Dm A7 Dm
Mos hidh një hap mos hidh një hap ujku dhembet I ka zbuluar
Gm C Dm
Mos hidhni një hap toka rreth jush është minuar
A Dm A Dm
Ju dëgjoj Ju besoj pasurin mbi varfrin jo se pranoj
E C F G
Ju qe fati ju dënoj dhe bota ne sofrën e saj e te pasur

Një lug për ju se shtoj
Dm G C A
Thirrje e dëshpëruar askush nuk e dëgjoj askush nuk e pranoj

Pa nisur përfundoi
Dm G C A
Libër i pashkruar askush nuk e shfletoi
I len ne errësirë ku pluhuri e mbuloi


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet