Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Poeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Melodi"

Komente

Asnjë Koment

19/08/2008

2008-08-19T11:58:48+00:00I vetmuar si gjithmone
asnje tingull nuk degjon
grindet me mendjen e tij
pret motivin qe ti vij

Doren e fut thell ne xhep
mos i gjendet ndonje lek
se urija po e rrezon
dhe motivin ja copton

pre refren:
thote kur te vdes,
do ta shes ket varferi
ndoshta atehere, do fitoj une pasurine

refren:
Deri atehere
do pranoj une kete deshtim
do ti ulem ne preher
do ta bej nje kendim
Deri atehere
do te gezoj une kete trishtim
mmm...kjo vlere...
rruga ime pa kthim.

Grindet me mendjen e tij
pret motivin qe ti vij
se urija po e rrezon
dhe motivin ja copton

pre refren:2x

refren:2x


Ky tekst u dërgua nga Lela-gjakove
Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet