A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Alban Skënderaj & Miriam Cani - Ende Ka Shprese


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  124

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/12/2010

2010-12-23T00:00:00

See Also

Miriam Cani

Song from the album:

"Ende Ka Shprese"

Participating in

Festivali i 49-të në RTSH
Lindje dhe perendim
Sa histori midis
Si perhere ne lundrim
Brigjeve te femijerise..

...Dhe era fryn nga çdo ane
S'mund ta ndalesh dot me dore
Le ta shtyj si e marre
Fatin tim te brishte si bore

Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.

Sa pikepyetje pa rend,
varur hapsirave blu
Pse te mbetem pa mend,
kur mendjen e kam diku.

Dhe era fryne si e marre
Frymen do ta ndal tek ti...

Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe ne bardh e zi,

Oh jo, nuk dua parajsen, por dua te shoh
Qe ende ka shprese, te buzeqesh
Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.


Lyrics submited by Leonora Sel...   AgNnNesssA   Leonnorae-Cards (2)

2019-04-13 17:10:09
Ende ka shpresë
Ende ka jetë
Dersa ka lotë në sy
Ende ka ndjenjë
Ende ka stinë
Edhe në bardh e zi
2018-07-17 19:56:59
Sa pikepyetje pa rend,
varur hapsirave blu
Pse te mbetem pa mend,
kur mendjen e kam diku.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019