A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Alban Skënderaj - Përtej Horizontit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ende Ka Shprese"
Dua te dal, dua te dal,
Të flas me gotën.
Dua të flas, e të bërtas,
Të qesh me botën.
Dhe njëherë të vetme të mos mendoj,
Dhe njëherë të vetme të mos mendoj,
Fjalët e tua do ti harroj,
Për një herë te vetme nuk do të nguroj.

Merrma dorën,shiko, jam ende gjallë,
Dhe une jetoj,
Kthema kohën që Zoti me ka falë.

Kështu dhe fatin e parakaloj
Për ëndrrën tonë të vjeter,
Kështu dhe diellin e sakrifikoj,
Për një diell tjetër.
Edhe detin me dallgë e sfidoj,
Se i urrej zinxhirët,
Kështu unë jetën e përfytyroj,
I lirë ndër me te lirët
Në bote.

Dua të dal, duhet të dal
Nga frika ime,
Dua të flas e të bërtas
Nëpër agime.
Përtej horizontit nuk ka kufij,
Përtej horizontit nuk ka kufij,
Vetëm një hap po më ndan nga ti
Dhe përtej horizontit nuk ka më kufij.

REF. X1

Të lutem vetem thuaj që mundem
Dhe unë e besoj,
Të lutem vetëm thuaj që mundem
Dhe nuk ka asgjë t'më ndaloj.

REF. X1


Ky tekst u dërgua nga Dedë Nrecaj   Melody   LeonnoraKartolina (1)

2018-02-11 23:42:30
Merrma dorën,shiko, jam ende gjallë,
Dhe une jetoj,
Kthema kohën që Zoti me ka falë.

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019