A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Alban Skënderaj - Zgjohu Ne Enderr


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ende Ka Shprese"


Intro:
Uoohhooo yeaahhh Uuhh..

Një skandal, ska me fjalë,
Edhe sot njësoj si dje,
Kujt ti vë faj, kujt ti vë faj,
Kur të gjithë ketu bëjnë be...

Si pre në kthetrat e kohës,
Si në fluturim kur krahë nuk ke,
Ndal akrepat e orës,
Lutju nje zoti që s'të njeh.

Oooo.. a jam ai që nuk kupton,
Oooo..a je ti ai...
Oooo..këtu me siguri diçka nuk shkon,
Oooo..asnjë njeri nuk do t'ia dij.

Fli ti, fli rehat, Se pas pak do bëhet natë,
Fli ti, sa me gjatë, S'ka më grohtë se në krevat,
Fli ti, ëndërro, Se aty ja del kushdo,
Dhe vetem zgjohu në ëndërr, zgjohu në ëndërr.

Unë i marrë, sa i marrë,
Që kërkoj dicka që s'ke,
Po nuk të fal, si mund të fal,
Kur e ardhmja ngeci dje.

Si pre në kthetrat e kohës,
Si në fluturim kur krahë nuk ke,
Ndal akrepat e orës,
Lutem një zoti që s'më sheh.

Oooo.. a jam ai që nuk kupton,
Oooo..a je ti ai...
Oooo..këtu me siguri diçka nuk shkon,
Oooo..asnjë njeri nuk do t'ia dij.

Fli ti, fli rehat, Se pas pak do bëhet natë,
Fli ti, sa me gjatë, S'ka më grohtë se në krevat,
Fli ti, ëndërro, Se aty ja del kushdo,
Dhe vetem zgjohu në ëndërr, zgjohu në ëndërr.

Aty ku gjete të vërtetën,
Aty ku nënkuptove jetën,
Ku vetëm një si ti,
Rrotullohet nga fryn era,
Ikën dimri vjen pranvera.
Rri më mirë ti në letargji,
E s'ke nevojë per energji..

Oooo.. a jam ai që nuk kupton,
Oooo..a je ti ai...
Oooo..këtu me siguri diçka nuk shkon,
Oooo..asnjë njeri nuk do t'ia dij.

Fli ti, fli rehat, Se pas pak do bëhet natë,
Fli ti, sa me gjatë, S'ka më grohtë se në krevat,
Fli ti, ëndërro, Se aty ja del kushdo,
Dhe vetem zgjohu në ëndërr, zgjohu në ëndërr.


Ky tekst u dërgua nga Dedë Nrecaj   Melody
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019