A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Alban Skënderaj - Refuzoj


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  1073

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/11/2012

2012-11-09T18:50:57

Music, Lyrics & Arrangement:

Alban Skënderaj

Arrangement:

Elgit Doda

Participating in

Kënga Magjike 2012
Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim
Një blitz nga sytë e tu si ngushëllim
Me imazhin tënd ditët kaloj
Ty në çdo fytyrë të pikturoj
Më fal, më fal vërtetë
Jetoj si një i marrë një gjysëm jetë

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Për ty... është pak për ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne të dy

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej


Lyrics submited by  jonitekst   lilindae-Cards (4)

U krijua nga Jona 2018-08-29 10:11:44
Lotët djegin zjarr në sy
po s'mund të qaj
2018-05-31 09:17:34
Jetoj si i marrë një
gjysëm jetë
2018-03-12 04:14:07
Zemren e kam nisur skaj me skaj
Yjet vec per ty ndezur i mbaj
per ty ... eshte pak per ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne te dy
2018-02-12 03:21:14
Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019