Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alban Skënderaj - Panorama Futuro

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Panorama Futuro".
3. Video është e këngës "Panorama Futuro", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alban Skënderaj - Panorama Futuro  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

19/06/2013

2013-06-19T10:50:29+00:00Fisso il nostro quadro nel muro
Odoro il panorama futuro
Sembra che le ore passino in fretta cosi'
le mani nelle tempie calde e non mi muovo da qui

Fermo senza fare rimore
Cerco di trasmettere un po del mio calore
ma cosa ci vuoi fare, tu non mi puoi sentire
e non mi resta che immaginare

Adesso splendi, come non hai fatto mai
Piu' ti guardo, e piu' tu mi possiedi
Adesso vedi, quel che non hai visto mai
quel che un quadro sta tendendo in piedi

Il buio le paure raduna
sembra piu' lontana la luna
temo di non fare la cosa guista fissandoti
sarebbe meglio di lasciarsi indietro girandomi

Ma voglio questo quadro sincero
credere un instante che tutto sia vero
Ma cosa ci vuoi fare, tu non mi vuoi capire
pure da un ritratto fai male

Adesso splendi, come non hai fatto mai
Piu' ti guardo, e piu' tu mi possiedi
Adesso vedi, quel che non hai visto mai
quel che un quadro sta tendendo in piedi

MI guardo, che sguardo che hai...
Sempre piu' vicino ti tocco la mano
E non te ne vai, no no
ma lo farai

Adesso splendi, come non hai fatto mai
Piu' ti guardo, e piu' tu mi possiedi
Adesso vedi, quel che non hai visto mai
quel che un quadro sta tendendo in piedi


Ky tekst u dërgua nga Jonila Vata
Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet