Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Era Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Sa here e ndigjoje eren
nga largesit me del ti
kujtimet mbulojne mendjen
rreneqethem ne vetemi
me duket te shoh ty
Buzqeshjen tende e zerin tend
mua mi sjelle era
shikimin tend, buzet e tua
mi shendrit pranvera
me ece ngadale neper qielle
sikurse te ishe zane
emrin tend e ndegjoj ne ere
me duket te shoh ty
Sa here e ndigjoje eren
nga largesit me del ti
kujtimet mbulojne mendjen
rreneqethem ne vetemi
me duket te shoh ty
Buzqeshjen tende e zerin tend
mua mi sjelle era
shikimin tend, buzet e tua
mi shendrit pranvera
me ece ngadale neper qielle
sikurse te ishe zane
emrin tend e ndegjoj ne ere
me duket te shoh ty

Ky tekst u dërgua nga  oriadRenditja: Top 200
Publikimi: 18/10/2012

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0


Alban Skënderaj - Era
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era".
3. Video është e këngës "Era", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.