Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Urat E Jetes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  141

Komente

2 🔥

22/05/2014

2014-05-22T19:26:19+00:00

Qielli ndezi dritat mbi qytet
Dhe shpirti e le trupin ne vetmi
Prap ky ze i larget, sme le te qete
Me mijera pyetje shtron ai
Uuu..sa frike
Kur mendoj per boten time sa nje pike

Jo nuk mund te jete vetem rastesi
Dhimbja e nje nene kur vuan nje femije
Jo nuk mund te jete vetem poezi
Kur te dridhet zemra per nje dashuri
Dhe jo nuk mund te jete vetem ironi
Te jetosh gjithe jeten mes milionash padrejtesi

Lindi sonte jeta diku atje
Dhe mori forme nje univers i ri
Shuhet sot nje tjeter diku atje
Mbi te pavdekshmen perjetsi
Uu.. trishton te besosh se vetem vjen e vetem shkon

Jo nuk mund te jete vetem rastesi
Dhimbja e nje nene kur vuan nje femije
Jo nuk mund te jete vetem poezi
Kur te dridhet zemra per nje dashuri
Dhe jo nuk mund te jete vetem ironi
Te jetosh gjithe jeten mes milionash padrejtesi

Dhe aq sa me tremb,
Aq me le pa fjale
Fundja ky mister
Nuk eshte nje perralle... Une jam ende gjalle !!

Jo nuk mund te jene vetem histori
Jetet qe dhane jeten per nje jete pa skllaveri
Dhe jo nuk mund te jete vetem fantazi
Forca e nje endrre pa nje kohe pa nje kufi
Dhe jo nuk mund te jete thjesht nje mrekulli
Ti besh ure te ardhmes per nje jete ne vazhdimsi
Se ndoshta jemi nje, jemi energji
Nga e njejta dhimbje, e njejta lumturi
Perjetsisht njeri..


Ky tekst u dërgua nga  DSAlbanSAkordet:

Intro: G Am D G

G Am
Qielli ndezi dritat permbi qytet
D G
Dhe shpirti e le trupin ne vetmi
G Am
Prap ky ze i larget, sme le te qete
D G
Me mijera pyetje shtron ai

Em G
Uuu..sa frike
Am D
Ku mendoj per boten time sa nje pike

Em Am
Jo nuk mund te jete vetem rastesi
C D
Dhimbja e nje nene kur vuan nje femije
Em Am
Jo nuk mund te jete vetem poezi
C D
Kur te dridhet zemra per nje dashuri
Em Am
Dhe jo nuk mund te jete vetem ironi
C D
Te jetosh gjithe jeten mes milionash padrejtesi

G C
Lindi sonte jeta diku atje
Am D
Dhe mori forme nje univers i ri
G C
Shuhet sot nje tjeter diku atje
Am D
Mbi te pavdekshmen perjetsi

Em G Am D
Uu.. trishton te besosh se vetem vjen e vetem shkon


Em Am
Jo nuk mund te jete vetem rastesi
C D
Dhimbja e nje nene kur vuan nje femije
Em Am
Jo nuk mund te jete vetem poezi
C D
Kur te dridhet zemra per nje dashuri
Em Am
Dhe jo nuk mund te jete vetem ironi
C D
Te jetosh gjithe jeten mes milionash padrejtesi

G
Dhe aq sa me tremb,
Am
Aq me le pa fjale
D
Fundja ky mister
G (nje here) G
Nuk eshte nje perralle... Une jam ende gjalle !!

G Am C D /x2

Em Am
Jo nuk mund te jene vetem histori
G D
Jetet qe dhane jeten per nje jete skllaveri
Em Am
Dhe jo nuk mund te jete vetem fantazi
G D
Forca e nje endrre pa nje kohe pa nje kufi
Em Am
Dhe jo nuk mund te jete thjesht nje mrekulli
C D
Ti besh ure te ardhmes per nje jete ne vazhdimsi
Em Am
Se ndoshta jemi nje, jemi energji
G D
Nga e njejta dhimbje, e njejta lumturi
Perjetsisht njeri..

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet