Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Top 200

Alban Skënderaj - Unë Dhe Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  384

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/04/2016

2016-04-16T15:29:45

Muzika & Teksti:

Alban Skënderaj

Pjesëmarrëse në

Top Music Awards 2016

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 15


Eja pranë dhe më fal një vallëzim,
t’a rikthejme jetën pas si një film
Zemrat tona ekran,
ngjyra i dhane
errësirës
Më shtrengo dhe njëherë si dikur
si në foton e varur mbi mur
Dashuria i jep krahë,
dhe kujt nuk i ka
une dhe ti, ishim ata

Unë dhe ti,
që ndame dhe të fundit kafshatë,
duke thën se sa jemi me fat,
sa njëri-tjetrin të kemi për krahë në çdo natë
Une dhe ti,
erdhëm nga ëndrrat në jetë,
duke mposhtur stuhitë dhe rrufetë,
dhe mbollëm një rreze diku,
të shkëlqej sot një diell i vërtetë

Ne u nisëm me hënën e plotë,
Përmbi dallgën e lotit të ftohtë
Zemrën busull në dore
dhe nē kraharor
dashuria
Prekëm fundin dhe mbërritëm në majë,
por kujtimet sebashku i ndajmë
Jemi ne nga ata
që krahët i'a dha
varfëria

Unë dhe ti,
që ndame dhe të fundit kafshatë,
duke thën se sa jemi me fat,
sa njëri-tjetrin të kemi për krahë në çdo natë
Une dhe ti,
erdhëm nga ëndrrat në jetë,
duke mposhtur stuhitë dhe rrufetë,
dhe mbollëm një rreze diku,
të shkëlqej sot një diell i vërtetë

Ti i dhe kuptim jetës time,
ti e ktheve dhimbjen në forcë,
çdo mëngjes me diellin në lindje,
nuk pritëm kaq shumë nga kjo botë

Unë dhe ti,
që ndame dhe të fundit kafshatë,
duke thën se sa jemi me fat,
sa njëri-tjetrin të kemi për krahë në çdo natë
Une dhe ti,
erdhëm nga ëndrrat në jetë,
duke mposhtur stuhitë dhe rrufetë,
dhe mbollëm një rreze diku,
të shkëlqej sot një diell i vërtetë

Unë dhe ti, vetëm ne të dy
Unë dhe ti, ne të dy


Ky tekst u dërgua nga  fb30588   Albafi23Kartolina (6)

2019-10-30 11:32:29
Unë dhe ti...
Që ndame dhe të fundit kafshatë
Duke thën se sa jemi me fat
Sa njëri-tjetrin të kemi
Për krahë në çdo natë
U krijua nga Ariela Lamaj 2018-06-09 13:07:12
Me shtrengo dhe njehere
si dikur,si ne foton
e varur mbi mur
Dashuria I jep krah
dhe kujt nuk I ka
une dhe ti Ishim ata.
U krijua nga Ariela 2018-06-08 10:43:19
Zemren busull ne dore
dhe ne kraharor
dashuria.
U krijua nga f.a.sh 2018-05-26 17:15:06
Eja prane dhe me fal nje vallezim,
Te rikthejme jeten pas,
si nje film.
Me shtrengo edhe njehere,
si dikur,
Si ne foton e varur mbi mur.
2018-05-22 23:16:53
Eja prane dhe me fal nje vallezim,
2018-01-24 19:08:05
Ti i dhe kuptim jetes time,
ti e ktheve dhimbjen ne force,
çdo mengjes me diellin ne lindje,
nuk pritem kaq shume nga kjo bote
Une dhe ti....

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet