Official Video

Top 200

Alban Skënderaj & Dj Sardi - Imagjino  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/04/2018

2018-04-22T13:00:04

Më Shumë Nga

Dj Sardi

Muzika & Teksti:

Alban Skënderaj


Ajo gjendet ane e mbane
Shkretetira, oqeanë
Ajo fle ne shpirt ne zemer perjetesisht
Ajo ndez nje ngjyre cdo dite
Ajo zgjon dhe perendite
Per ta thene me thjesht...

Nuk ka rendesi a je ne dush a ne makine
Ajo s’te le nje cast te ndihesh vetem
Ajo eshte droge, alkol, cigare dhe benzine
Adrenaline me shume se gjithcka tjeter

Jo, nuk te buzeqesh gjithmone
Ndonjehere dhe te trishton
Ndonjehere te le pa gjume dhe pastaj te qeteson
E vertete dhe iluzion, marrezi dhe emocion
Pergjithmone

Imagjino, sa gri do ishte jeta pa muzike
Ti vetem imagjino, nje diell te ftohte dhe pa nje rreze drite
Oh vetem imagjino

Ajo nuk ka nevoje nga ty per orientim
Ajo nuk ka nevoje per lejen tende
Ajo eshte tempull ku cdo zemer gjen strehim
Nje mike e sinqerte per shpirt dhe mendje

Jo, nuk te buzeqesh gjithmone
Ndonjehere dhe te trishton
Ndonjehere te le pa gjume dhe pastaj te qeteson
E vertete dhe iluzion, marrezi dhe emocion
Pergjithmone


Ky tekst u dërgua nga Bad boy 4LifeKartolina (5)

U krijua nga MUZIK 2018-06-08 17:27:53
Ajo eshte tempull
ku cdo zemer gjen
strehim
U krijua nga Briken Pajaj 2018-05-07 21:17:10
E vertete dhe iluzion,
marrezi dhe emocion
Pergjithmone
U krijua nga Briken Pajaj 2018-05-07 21:11:19
Nuk ka rendesi a
je ne dush a ne makine
2018-04-29 13:03:57
Ajo gjendet anë e mbanë
Shkretëtira, oqeanë
Ajo fle në shpirt
në zemër përjetësisht
Ajo ndez një ngjyrë çdo ditë
2018-04-27 14:00:01
Imagjino sa gri
do ishte jeta pa muzike
Ti vetem imagjino,
nje diell te ftohte
dhe pa nje rreze drite

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...