Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Alban Skënderaj - Faleminderit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

01/03/2019

2019-03-01T16:00:03

Muzika, Teksti & Produksioni:

Alban Skënderaj

Video Produksioni:

Talelli Production

Produksioni:

Avaxus
Prapë më sollen këmbët tek ti
Kjo është hera e fundit që vij
Nuk mund ta kthej
kohën unë pas për ne të dy
Se ti më ke dhënë me qindra mundësi
të kam lodhur zemër, e di
nuk do ti shoh,
nuk do ti puth më sytë e tu

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtetë
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

Dukesh kaq e lumtur tani
gati dukesh tjetër njeri
Nën cilin qiell,
nën cilin diell merr energji?
Zemër jam vërtet i lumtur për ty
dhe pse s'më lexohet në sy
ti buzëqesh, unë i gëlltis lotët e mi

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

Kartolina (7)

U krijua nga ada 2019-07-16 15:51:09
Por qenka e vështirë
të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas
më asnjëherë
U krijua nga Melisa 2019-06-04 22:00:24
Prapë më sollen këmbët tek ti
Kjo është hera e fundit që vij
Nuk mund ta kthej
kohën unë pas për ne të dy
2019-04-07 11:05:13
Zemër jam vërtet i lumtur për ty
Dhe pse s'më lexohet në sy
Ti buzëqesh, unë gëlltis lotët e mi
2019-03-16 10:30:26
Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë
Aty ku ti më le
2019-03-03 17:03:06
Dukesh kaq e lumtur tani
gati dukesh tjetër njeri
Nën cilin qiell,
nën cilin diell merr energji?
2019-03-03 15:44:29
Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje
që më dhe
2019-03-01 16:17:37
Se ti më ke dhënë
me qindra mundësi
Të kam lodhur zemër, e di
Nuk do ti shoh,
Nuk do ti puth
më sytë e tu

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet