Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Ja Ku Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  21

Kalova fusha male dete dhe stuhi,
nuk u dorezova kurre se shpresen pash tek ti,
qendrova vetem si nje shkemb mbi oqean,
degjova zemren dhe kur ne udhekryq me lan,
dhe ne kte gare pa fund
ne krye e gjej qetsin,
per sa kohe kam dashurin si strategjiiiii…

Dhe ja ku jam
sot me fatin tim ne duar,
cdo frymemarje nje mundesi
historine per ta rishkruar,

dhe ja ku jam,
me besim me shprese te vetja,
i thash frikes lamtumire,
cdo mengjes mir se vjen jeta..

Dhe ja ku jamm..
Dhe ja ku jaaaaaam, meee ty..
Dhe ja ku jam..
Dhe ja ku jaaaaaam, peeer ty..

Bertita ja ku jam dhe kur nuk kisha ze,
rash njemijhere per tu ringritur njemij e nje..
I perqafova jetes veshtirsite e saj,
ende si pasuri te shejte cdo shenj e mbaj..
e mbaj.. e mbajjjjj

Dhe ja ku jam,
sot me fatin tim ne duar,
cdo frymemarje nje mundesi,
historin per ta rishkruar,

dhe ja ku jam,
me besim me shprese te vetja,
i thash frikes lamtumire,
cdo mengjes mir se vjen jeta..

Dhe ja ku jamm..
Dhe ja ku jaaaaaam, meee ty..
Dhe ja ku jam..
Dhe ja ku jaaaaaam, peeer ty..


Ky tekst u dërgua nga Besim KovachiAlban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/09/2023
Muzika: Alban Skënderaj
Teksti: Alban Skënderaj
Produksioni: Kledi Bahiti
Mix & Master: Lorenc Aliaj (Avaxus)
Video Produksioni: TatamataAlban Skënderaj - Ja Ku Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ja Ku Jam".
3. Video është e këngës "Ja Ku Jam", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0