Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Sikur Ta Dija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Sikur ta dija
Do të shtrëngoja ditë e natë
T'i puthja duart
Të thoja se sa jam me fat
Sikur ta dija
S’do vija kurrë asgjë në botë
Para lumturisë tënde, veç...

Sikur ta dija
Do kyçja egon në sirtar
Me ty do rrija
Tek ndiqje bregut një pulbardhë
Sikur ta dija
Nuk do ta merrja të mirëqenë
Aspak dashurinë tënde, por...

Ty dielli të mungon,
vetëm kur bie shi
Dhe unë po ndihem sot,
një foshnje në vetmi
Se kurrë nuk zura mend,
ndaj jeta më ndëshkon
Ta dua diellin tim
kur është tepër vonë.

Sikur ta dija
Do t'i kurseja ato fjalë
Lotët e mia
Sonte do rridhnin veç për mall
Sikur ta dija
Do mbyllja sytë që të shikoj
Përtej buzëqeshjes tënde, veç...

Sikur ta dija
Se asgjë tjetër nuk ka vlerë
Sa dashuria
Që mbrapsht s’kërkohet asnjëherë
Sikur ta dija
Nuk do ta merrja të mirëqënë
Aspak dashurinë tënde, por...

Ty dielli të mungon,
vetëm kur bie shi
Dhe unë po ndihem sot,
një foshnje në vetmi
Se kurrë nuk zura mend,
ndaj jeta më ndëshkon
Ta dua diellin tim
kur është tepër vonë

Sikur ta dija
Do të kushtoja tjetër këngë
Diçka të çiltër
Siç i ka hije shpirtit tënd
Sikur ta dija
Do ta tregoja pak më shpesh
Sa shumë ti vlen për mua, por...

Ty dielli të mungon,
vetëm kur bie shi
Dhe unë po ndihem sot,
një foshnje në vetmi
Se kurrë nuk zura mend,
ndaj jeta më ndëshkon
Ta dua diellin tim
kur është tepër vonë


Ky tekst u dërgua nga Anduenë QollakuAlban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/11/2023
Muzika: Alban Skënderaj
Teksti: Alban Skënderaj
Video Produksioni: Fullmoon Production
Piano: Mario Deda
Rec, Mix & Master: Ak Records
Directed: The ClaudiaAlban Skënderaj - Sikur Ta Dija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sikur Ta Dija".
3. Video është e këngës "Sikur Ta Dija", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0