Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 21-02-2016
  Këngëtari Alban Skenderaj i cili nuk u shfaq për një kohë si duket nuk është harruar nga publiku pasi menjëherë ka shënuar sukses me projektin e tij të ri Une dhe ti. Top Awards është një nga top listat më të njohura kohëve të fundit në Shqipëri, e cila madje do të shënojë një finale të madhe me datë 26 qershor, duke zëvëndësuar Top Fest-in, dhe në finale do të këndojnë 13 këngët më të kërkuara të vitit. Kënga e fundit e Albanit Unë dhe ti është renditur e para në këtë top listë edhe pse me hyrje të re. Top Awards deklaron...

 • 28-11-2015
  Festa e 28 Nëntori për këngëtarin shqiptar, Alban Skenderaj është e dyfisht. Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në facbook ka publikuar një foto të vajzës së tij të sapo lindur. Emri I vajzës së tij është Ameli, transmeton Indeksonline Shiko postimin e Alban Skenderajt në facebook: ”Diten e lindjes se vajzës time e festojnë të gjithë shqipëtarët! Nuk mund të isha një njeri më lumtur në jetë. Nuk ka bekim më të madh se një fëmijë. Ameli ju uron të gjithëve Gëzuar Festën e Flamurit”, shkruan Alban Skenderaj....

 • 07-11-2015
  Vëllai i këngëtarit, Alban Skenderaj, Taulanti pas një aksidenti që kishte përsuar kishte qenë në gjendje kritike. Ditë më parë ai doli nga koma dhe gjendja e tij është duke u përmirësuar. E këngëtari Alban Skenderaj është kujdesur që përmes një fotografie të postuar në Instagram ti dedikojë edhe një mesazh emocionues vëllait. “Shoku im, vëllai im, heroi im. Jemi sërish bashkë, më të fortë, më të rritur, më të lidhur se kurrë”, ka shkruar poshtë fotografisë Albani....

 • 31-10-2015
  Në kohën kur Alban Skënderaj priste të bëhet baba, një fatkeqësi familjare i ndërroi kahjen gjërave dhe këngëtari ndryshe nga ç’kishte menduar, u desht të lë Miriamin në Gjermani për të marrë rrugë drejt Italisë. Vëllau, Taulanti kishte pësuar një aksident automobilistik dhe nga ai moment ishte në gjendje kritike në rrezik për jetë. Por fatmirësisht më e keqja ka kaluar dhe bëhet e ditur se ai ka dalë nga gjendja e komës. Lajmi është bërë publik përmes një statusi nga një mik i Taulantit që është gazetar në Shqipëri....

 • 29-07-2015
  Këngëtari i mirënjohur shqiptar Alban Skenderaj është mjaft i kërkuar. Skenderaj, pas vitesh karrierë, ka mbajtur recitalin e tij të parë me titull Tingujt e ditarit tim. Ky recital u dha fillimisht në Tiranë, me pas në Gjakovë dhe së fundi në Prishtinë. Në të gjitha koncertet, Albani shkëlqeu dhe u duartrokit fuqishëm, duke e marrë kështu edhe një herë konfirmimin se publiku e do seriozisht dhe me të vërtet. Tani, Skenderaj ka vendosur që me koncertin e tij solistik të shkojë edhe në Tetovë. Me pesë gusht, edhe në qytetin ...

 • 26-07-2015
  Qyteti i Pejës njihet për rininë e saj, e cila çdo herë i mbush klubet e natës duke i shijuar këngët e këngëtarëve më me famë në Shqipëri e Kosovë. Kësaj radhe, në njërin nga klubet e Pejës ka qëndruar mbrëmë Alban Skenderaj, i cili kudo që shkon i mbledh me vete fansat e tij të shumtë, transmeton Indeksonline. Këngëtari edhe vet është ndierë tejet i kënaqur gjatë performancës së tij, ku publiku i qëndronte pas duke ia kënduar këngët. Ai në mbishkrimin e një fotoje të postuar në Instagram ka shkruar: “Falemniderit Peja për pr...

 • 25-06-2015
  Këngëtari Alban Skënderaj aktualisht është duke organizuar koncertin e tij Tingujt e ditarit tim në Prishtinë. Ndërsa ndodhet në Kosovë, ai sot në rrjetin e tij social në Instagram ka postuar një fotografi ku shihet me një prej kolegëve të tij kosovarë më të mirë, Mentor hazirin. Kujtojmë që ata 9 vite më parë u shpallën së bashku fitues në edicionin e 3-të të Top fest me këngën Diçka. E ndërsa fotoja që është postuar sot në Instagram i kthen në kohë këngëtarët tanë ku ishin duke kompozuar këtë këngë para 10 viteve....

 • 24-06-2015
  Këngëtari Alban Skënderaj nesër do të performojë në një koncert i cili do të mbahet në prishtinë, dhe për këtë organizim ai duket se ka gjetur mbështetje edhe nga kryetari i komunës Shpend Ahmeti. Kështu të paktën ka bërë të ditur vetë këngëtari, i cili ka postuar një foto në facebook bashk me kryetarin duke e falenderuar atë për lejen që i ka dhënë që ta mbajë koncertin. “Faleminderit me shume mirnjohje Komunes se Prishtines dhe Kryetarit te saj Shpend A. Ahmeti per perkrahjen ne Koncerti qe do te mbahet neser”, ka shkruar Al...

 • 23-06-2015
  Çifti i njohur Alban Skënderaj & Miriam Cani janë parë sot në rrugët e Prishtinës, foto e kapuar paparazzi nga IndexOnline tregojnë për Çiftin të cilët kanë vizituar Prishtinën këto ditë. Albani & Miriami janë një ndër Siftet e estradës i cili më së shumti i ka mbijatuar kohës, e ndërsa këtë vit ata pritet që të bëhen edhe prindër. ...

 • 22-06-2015
  Këngëtari i njohur Alban Skënderaj nuk e kemi parë shumë aktiv së fundmi në muzikë, edhe pse ndoshta ai ka pregaditur ndonjë befasi për publikun. Ndërkaq ai sapo ka përfundur edhe një sezon të suksesshëm si anëtar i jurisë në spektaklin X Factor Albania, spektakël ky në të cilin çifti i njohur Alban & Miriam bënë të ditur se presin një fëmijë në jetë. çifti pritet që shumë shpejt të bëhen prindër të një vajze, e ndërsa në rrjetin social të Albanit në Instagram ai ka postuar një foto ku shihet barku i rrumbullakosur i Miriam Ca...

 • 12-05-2015
  Mbrëmë Alban Skënderaj ka treguar që juria e X Factor Albania që disa javë ka pasur një antar të pestë. Me këto fjalë Skënderaj tregoi që shumë shpejt do të bëhet baba dhe se e fejuara e tij këngëtarja Cani është në pritje të fëmijës së parë. Mes shumë urimeve, në facebook ka shkruar edhe babai i Albanit. “Lajm i mrekullueshëm. Gjysh për herë të pestë. Falemnderit Alban dhe Miriam për këtë gëzim të papritur dhe të papërshkruar” – ishin fjalët e babait të Skënderaj....

 • 10-05-2015
  Edhe pse kanë kohë që janë një çift i konsoliduar, ata duket se asnjëherë nuk kanë shprehur dëshirën që të kenë një bebe, por më duket se më në fund kanë arritur ë realizojnë një nga dëshirat e tyre. Në shtëpinë e këngëtarëve Miriam Cani dhe Alban Skënderaj më në fund është shtuar një vogëlushe. Lajmin e ka bërë të ditur këngëtarja e cila shkruan “Thuajini përshëndetje vogëlushit më të ri në shtëpinë tonë...”. Për të gjithë ata që janë bërë kuriozë të dini se cili është ky vogëlush që sapo ka hyrë në shtëpinë e artistëve, ju the...

 • 04-05-2015
  Alban Skenderaj dhe Miriam Cani nga shumë njerëz konsiderohen çift ideal. Ata janë të talentuar, të edukuar dhe të pashëm. Që të dy bëjnë muzikë me vlerë dhe është për tu admiruar fakti që ata arrijnë ta shesin vlerën e tyre, në këtë kohë kur po kryeson shundi e kiqi. Duket se dashuria që kanë ndaj njëri tjetrit, nxjerrë shumë këngë të bukura. Kuptojmë se Miriami dhe Albani kanë menduar edhe për martesë. Ceremonia do të jetë shumë private dhe në të do të jenë të ftuar vetëm rrethi i tyre i ngushtë. E, synimi kryesor i tyre ës...

 • 02-04-2015
  Këngëtari Alban Skënderaj do të vijë shumë shpejt në treg me një projekt të ri muzikor. Pas 10 vieteve të suksesshme karrierë dhe mbrëmje gala që organizoi vitin që shkoi ai ka vendosur të vijë me një këngë të re. Kënga është punuar me muzikë dhe tekst nga vetë Albani, e ndërsa orkestrimi është duke u realizuar në studion e Edi Balili. Videoklipi do të punohet nga MAX Production....

 • 30-01-2015
  Alban Skënderaj ndonjëherë mjaftohet të përshkruaj dashurinë që ndjen për Miriam Canin vetëm me një fjalë. Në një foto që ka postuar në Instagram ai ka shkruar Përgjithmonë ... Kjo foto ka ngjallur shumë reagime tek fansat, të cilët i kanë komplimentuar për dashurinë e pastër. Çifti i këngëtarëve Miriam Cani dhe Alban Skënderaj vijojnë të jenë një prej më të preferuarve të publikut shqiptar, ku lidhja e tyre komentohet gjerësisht në media....

 • 27-11-2014
  Alban Skenderaj këngëtari që së fundmi festoi 10 vjetorin e të qenit pjesë e muzikës shqiptare, duke dhuruar për fansat e tij 3 natë të veçanta të titulluara “Tingujt e ditarit tim”, një përmbledhjen e tij muzikore 10 vjeçare. Ai sot ka bërë publike në rrjetin social Facebook, se do të jetë këngëtari që do ta hapë koncertin më 29 Nëntorë në Sheshin “Nënë Tereza” në ora 19:00, koncert ky që organizohet për 70 vjetorin e çlirimit të Tiranës. Në këtë koncert emri kryesorë sa i përket muzikës do të jetë këngëtarja me famë botërore J...

 • 24-11-2014
  Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila, ka postuar në profilin e saj në Twitter disa fotografi nga koncerti “unplugged” i Alban Skenderajt, i mbajtur sonte në Tiranë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/34031 “Mbrëmje e mrekullueshme në Tiranë në koncertin #unplugged të @SkenderajAlban E mirëpresim në Gjakovë @MiriamCani”, ka shkruar Mimoza. Në fotografitë e postuara, shihet edhe këngëtarja nga Prishtina, Era Istrefi....

 • 01-10-2014
  Hmmm... Çfarë mund te kem qene duke menduar ne këtë moment ! Alban Skenderaj ka bërë publike një fotografi në rrjetin social Facebook, në këtë foto ai shihet duke performuar në një lokal nate. Në mbishkrimin e kësaj fotografie ai ka pyetur “Hmmm... Çfarë mund te kem qene duke menduar ne këtë moment!”. Normalisht kjo foto bëri që ai të marri mendime të ndryshme nga fansat e tij se çfarë është duke menduar Albani!!!. Komente të tilla si “:Ehh..sa shume njerez me adhurojne haha”, Te shkoj apo mos te shkoj ndonje dite ne Prizre...

 • 30-09-2014
  Këngëtari i njohur shqiptar, Alban Skenderaj, dëgjohet edhe në Filipine. Skenderaj i cili falë krijimtarisë së tij të mirëfilltë muzkore, ka arritur që të fitojë mjaft adhurues shqiptarë, këngët e tij kanë kaluar edhe kufijtë. Në një video të publikuar në you tube, dëgjohet një vajzë, nga Sam Pardo të Felipineve teksa këndon këngën “Nëse thua po”, të këngëtarit Alban Skenderaj. Ajo që ë karakterizon këtë vajzë felipinase është se e di përmendësh këngën me një shqipe mjaft të artikuluar....

 • 28-08-2014
  Dashuria e tyre është një prej më të lakmuarave dhe këtë gjë ata nuk e kanë problem, madje e tregojnë publikisht. Çifti Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, po shijojnë një periudhë pushimesh të këndshme së bashku, ku gjatë tyre janë ndalur në jug. Në profilin në Instagram, Miriami ka publikuar pamje nga Zvërneci dhe më tej një fotografi selfie e buzëqeshur, me detin në sfond. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/31565 Jo vetëm kaq por nga një tjetër ambient, Miriami ka postuar një fotografi me n...

 • 05-08-2014
  Alban Skënderaj ka sjellë projektin e tij më të ri muzikor të titulluar “24 orë”. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/30697 Këngëtari nga Shqipëria ka realizuar këngën e re në bashkëpunim me këngëtarin e ri Young Zerka. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/30703 “24 orë” është një këngë verore e shoqëruar edhe me ritme të muzikës rrege. Edhe videoklipi po ashtu është “veror”, i realizuar në plazhet e bukura të bregdetit shqiptar. https://www.te...

 • 23-05-2014
  Kantautori Alban Skënderaj ka publikuar këngën e tij më të re me titull “Urat e jetës”. Një këngë artistike kjo dhe me një tekst mjaft përmbajtësor. Videoklipin e ka punuar Max Production. Ashtu siç shprehet edhe vetë Skënderaj në Instagram kjo këngë nuk vjen si një klip i mirëfilltë por në formën e perfomancës. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/28373 “Kjo këngë në vetvete nuk synon as miliona klikime as të luhet pafundësisht në radio e club-e. Këtë herë sjell diçka të papërpunuar, të papar...

 • 17-05-2014
  Çifti Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë duke përgatitur një surprizë të re për fansat e tyre. Në faqet e tyre përkatëse në rrjetet sociale ata kanë publikuar se së shpejti do të vijnë me një produksion të ri muzikor me titull “Eja me shiun”. Kjo nuk është hera e parë që Albani dhe Miriami sjellin një produksion muzikor së bashku. Çifti i këngëtarëve të cilët janë të fejuar me njëri-tjetrin duke kujtuar këtu këngën “Ende ka shpresë”. Mjaft kërshëri ka zgjuar edhe fotoja e publikuar në rrjete sociale, e cila paralajmëron se kën...

 • 21-03-2014
  Prej kohësh artistët janë motivuesit dhe aktivët më të mirë në çështjet sociale në vend. Këtë herë ka qenë këngëtari Alban Skënderaj i cili i ka bërë një vizitë mjaftë të këndshme ministrit Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliajt. “Me Alban Skënderajn, një shok dhe njeri i cmuar”, shkruan ministri në faqen zyrtare në rrejtin social “Facebook”. Duket se imapkti që kanë artistët tek publiku ëhstë mjaftë i madh, duke sjellë mijëra komente pozitive....

 • 01-03-2014
  Këngëtari Alban Skënderaj ka publikuar këngën e tij më të fundit me titull “Je Ti”. Në këtë videokëngë të re Skënderaj shfaqet i ulur në një piano i veshur me të zeza. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25992 Video është realizuar nga “Max Production” dhe këtë herë këngëtari ka ardhur sërish me një baladë, të cilën fillimisht e ka prezantuar në talent show-n “X-Factor 3”, ku ka qenë edhe pjesë e jurisë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25991...

 • 10-02-2014
  Kantautori i njohur shqiptar Alban Skënderaj ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram disa foto të shkëputura nga xhirimet e klipit të tij më të ri, i cili do të titullohet “Je ti”. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25991 Në fotot e publikuara këngëtari ka zgjedhur një sfond të bardhë i ulur në piano duke performuar. Ende nuk dihet se kur ku produksion i ri i Skënderaj do të jetë në treg. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/19628 Kënga “Je ti” është prom...

 • 05-01-2014
  Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë çifi, i cili nuk mundur të festojë natën e ndërrimit të viteve pranë familjarëve të tyrë, për shkak të preokupimeve profesionale. Çifti Skenderaj dhe Cami, janë nisur drejt Maqedonisë dhe pikërisht në Kërçovë. Në datën 31 dhjetor ata kanë dhënë një koncert për fansat e tyre. Çifti duket se është kënaqur nga performanca dhe mikpritja e shqiptarëve të Maqedonisë, pasi e kanë shprehur këtë fakt nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook. “Ishte një natë e gjatë, por e paparë në Kërcovë. Çfarë a...

 • 28-09-2013
  Janë një nga çiftet më simpatikë të momentit dhe shumë të suksesshëm. Gjithmonë i kemi parë bashkë, aq sa është krijuar përshtypja se janë të pandashëm. E pikërisht kjo gjë ka bërë që të qarkullojnë edhe thashethemet se Albani bëhet xheloz për Miriamin, ndaj e shoqëron atë kudo. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/22070 Miriam tashmë shihet gjithnjë e më shumë në Vizion plus, pasi do të jetë pjesë e projektit “Dancing with the stars” dhe në çdo takim kemi mësuar se e shoqëron Albani. Të jetë xhe...

 • 26-07-2013
  Njëngjarjes tejet e sikeletshme i ka ndodhur këngëtarit nga Shqiëria, Alban Skenderaj gjatë performimit në edicionin e sivjetmë të festivalit Top Fest 7. Teksa po i bashkohej në skenë këngëtarit Xuxi, Skënderaj ka rrëshqitur duke u përplasur për dysheme dhe i është dashur ndihma edhe e publikut për tu çuar sërish në këmbë. Çfarë ra në sy ishte se kolegu i tij Xuxi, vetëm pak disa sekondash e morri mundin ti afrohet për ta ndihmuar, ndoshta nga hutia. Kjo xhirim nuk përmban audio për shkak që është xhirim amator e realizuar ng...

 • 18-07-2013
  Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Alban Skënderaj, do të publikojë shumë shpejt këngën e tij të re në bashkëpunim me Dj Dalool. Telegrafi ka mësuar se Albani dhe Dalool e kanë përfunduar këngën e re, e cila do ta ketë edhe videoklipin. Po ashtu, Telegrafi edhe e ka dëgjuar këngën e re nga burimet pranë Albanit dhe Daloolit. Projekti pritet të jetë një prej hiteve më të mëdha në vitet e fundit. Është këngë që do të jetë hit i standardeve botërore, duke parë muzikën e cila ngërthen ritme moderne dhe freski të përcjellur nga dashur...


Faqet:
1
>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017