Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albana Azizi - Piku Molle E Kuqe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/12/2018

2018-12-16T14:31:48+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Piku Molle E Kuqe" kënduar nga Albana Azizi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Albana Azizi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Piku Molle E Kuqe

Piku moll e kuqe e na ra ne zabel
Ku e patem besen hajde o mor djale dylber

Ref:
Na e patem besen tuj mi shku te shkolla
Oj Hyrije hanem aman me vetllat e holla
O me vetllat e holla

Piku molle e kuqe e na ra ne çardak
Na e patem besen djalo te jetojm bashk

Ref:
Na e patem besen tuj mi shku te shkolla
Oj Hyrije hanem aman me vetllat e holla
O me vetllat e holla.

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Piku Molle E Kuqe

Piku moll e kuqe e na ra en qat vene ku e patem besen amon o moj esmere
Piku moll e kuqe e na ra en qat vene ku e patem besen amon o moj esmere
na e patem besen e besen per me shku te shkolla moj hyrije hanem hanem me vetllat e holla
na e patem besen e besen per me shku te shkolla moj hyrije hanem hanem me vetllat e holla

Na te shkolla na te shkolla o kur jemi shkue se ne ty moj se ne ty fort jom dashurue
mos hyrije hanem hanem vaj shka met mkallzu eee se ne ty moj se ne ty fort jom dashunue ee
moj hyrie hanem hanem vaj sha met kallzue se ne ty fort jom dashuruee (x2)

Nazife Bunjaku - Piku Molle E Kuqe

oooooo piku mollë kuqe
e na ra nqat vene
ritu qike bukur
prej marakut teme
ritu qike bukur
prej marakut teme

oooooo piku mollë kuqe
e na ra prej rrenit
ritu qike bukur
prej marakut venit
ritu qike bukur
prej marakut venit

oooooo piku mollë kuqe
e na ra nsabelle
ku e patem besen
djalo mor dulbere
ku e patem besen
djalo mor dulbere

piku mollë kuqe
e na ra prej mallit
ani poj kendoj
djalit e gjilanit
ani poj kendoj
djalit e gjilanit
Më Shumë Këngë Nga Albana Azizi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet