Albana Berisha
Albana Berisha
Albana Berisha
  • Vendlindja:
  • Prishtine Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Gusht 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Albana Berisha është këngëtare e njohur. Albana Berisha eshte nje kengetare qe kendon kenge per femije. Ajo jeton ne Prishtine me familjen e saj.

Më datë 5 Korrik 2010, Albana Berisha publikon videoklipin "Femijeria Ime".

Në Dhjetor 2011, Albana Berisha merr pjesë në Ylberi 2011 me këngën "Prinderit E Mi".

Në Dhjetor 2012, Albana Berisha merr pjesë në Ylberi 2012 me këngën "Bota Magjike".

Më datë 6 Janar 2013, Albana Berisha publikon videoklipin "Piratet".

Në Nëntor 2013, Albana Berisha merr pjesë në Lyra Fest 2013 me këngën "Mua Yll Me Thone".

Në Dhjetor 2013, Albana Berisha merr pjesë në Ylberi 2013 me këngën "Shake Shake".

Më datë 29 Nëntor 2013, Albana Berisha publikon videoklipin "Dua Dua". Me këtë këngë, Albana Berisha merr pjesë në Kosova Fest Kids 2014 në vitin 2014.

Më datë 16 Tetor 2014, Albana Berisha publikon videoklipin "Ëndrrën Dua Ta Plotsoj".

Në Dhjetor 2014, Albana Berisha merr pjesë në Ylberi 2014 me këngën "Provojeni Se Ja Vlen".

Më datë 20 Maj 2015, Albana Berisha publikon videoklipin "Provojeni Se Ja Vlen".

Në Gusht 2016, Albana Berisha merr pjesë në Kosova Fest Kids 2016 me këngën "Adoloshente".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 6